Sigma se proti Klokanům neprosadila

13.08.2001 / A tým

Sigma se proti Klokanům neprosadila Program třetího kola Gambrinus ligy poslal fotbalisty SK Sigma Olomouc do Prahy k utkání proti Bohemians. Ve vršovickém ďolíčku se už v sestavě záložník objevil Patrik_Siegl (v prvních dvou kolech chyběl pro trest za osm žlutých karet). Nastoupil na pravé straně středové formace. Kobylík zůstal na lavičce. Trenér Leoš Kalvoda se musel obejít bez zraněných Kučery (koleno) a Zbožínka (loket). Bohemians - Sigma 2:0 (2:0) V první vyrovnané dvacetiminutovce si ani jeden ze soupeřů šanci nevytvořil. Ve 4. minutě střílel domácí Melecký z velké dálky hodně nad z přímého kopu. V 18. minutě trefil Hapal na druhé straně z trestňáku zeď, po minutě ťukl odražený míč Vlček z osmi metrů vedle. Ve 21. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Horák, Sigmu od jisté branky zachránila pohotová hlavička Urbánka. Po třech minutách už Sigma inkasovala. To když si Hartigův střílený centr srazil nešťastně břichem do vlastní sítě Látal. Šanci srovnat měli hosté ve 31. minutě. Urbánek dostal přihrávku od Siegla, ale jeho střelu brankář Čontofalský reflexivně vyrazil. Ve 34. minutě hosté inkasovali podruhé. Gólovku Hartiga Vaniak vytáhl na břevno, ale míč do odkryté brány poslal hlavou Kříž. Dvě minuty před pauzou šel sám na branku Hartig, gólman Vaniak však ukázal, že umí. Za nepříznivého stavu sáhl trenér Kalvoda po přestávce hned ke dvojímu střídání. Do hry poslal místo Vlčka s Muchou Rojku a Kobylíka. Sigma vsadila vše na ofenzivu. Vzadu zůstala jen trojice obránců. Látal se vysunul do útoku. Hosté se sice snažili hrát stále dopředu, ale ke kloudnému zakončení se nedostávali. Výsledkem jejich snažení byly jen dvě sražené střely Rojky a nepřesné pokusy Siegla s Hapalem. V 66. minutě hlavičkoval po rohu Mareš, brankář Vaniak zázračně vyrazil a Horákova dorážka šla vedle. Sigma se stále snažila o útok, ale nemohla se dostat k zakončení. V 76. minutě to zkusil z přímého kopu Urbánek, ale vypálil vysoko nad. Po dvou minutách měla Sigma štěstí. Kysel vystřelil, Špiláček v pádu jeho ránu tečoval do proti pohybu brankaře Vaniaka a míč šel naštěstí vedle. V 79. minutě dostal domácí útočník Hartig žlutou kartu za simulování, a protože už jednu měl, musel předčasně do sprch. Ani z více než čtvrthodinové přesilovky, protože rozhodčí prodlužoval, však hosté nedokázali využít. Branky: 24. vlastní Látal, 35. Kříž. Rozhodčí: Vidlák - Kašný, Jiřík. ŽK: Hartig, Mareš - Siegl, Hapal, Látal. ČK: 79. Hartig (Bohemians). Diváci: 5198. Bohemians: Čontofalský - Horák, Valenta, Janáček, Mareš - Kisel, Dvořák (74. Doležal), Melecký (90. Šnajdr), Kulig - Kříž (85. Činčala), Hartig. Trenér Vlastimil Petržela. Olomouc: Vaniak - Látal, Rozehnal, Špiláček (83. Krajčovič), Kotrys - Siegl, Mucha (46. Kobylík), Kováč, Urbánek - Vlček (46. Rojka), Hapal. Trenér Leoš Kalvoda. Hanácký a středomoravský den, 13. 8. 2001