Sigma se Slavií remizovala 0:0

20.03.2011 / A tým

V jedenadvacátém kole hostila Sigma Olomouc na svém stadionu pražskou Slavii. Přestože si Hanáci vypracovali velké množství brankových příležitostí, radost z gólu jim nebyla přána. Zápas tak skončil bezbrankovou remízou, byť fanoušci stále hnali svůj tým kupředu. Ačkoliv Sešívaní prožili nelehký podzim, na jaře se herně zvedli a neprohráli ani jeden ze tří jarních soubojů. To Sigma po vítězství nad Ústím nad Labem a Baníkem Ostrava podlehla minulý týden brněnské Zbrojovce. V oboustranně opatrném úvodu utkání měla první velkou příležitost Sigma Olomouc. V jedenácté minutě centroval Hořava na číhajícího Pavla Šultese, který osamocený na zadní tyči přestřelil Vaniakovu bránu. V závěru první půle si Sigma vytvořila tlak a s ním i několik šancí. Během pěti minut nejprve pálil nepřesně Pavel Šultes, poté Janotka a ve dvaačtyřicáté minutě hlavičkoval Jakub Petr mimo tři Vaniakovy tyče. Ve druhé půli zaútočila nejdříve Slavia, když přes vyběhnuvšího Petra Drobisze nepřesně zakončoval ze čtyřiceti metrů Karol Kisel. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou a pohlednému utkání chyběly pouze branky. V šestapadesáté minutě mohl rozveselit osmitisícovou návštěvu Tomáš Hořava, jenž z vápna zakončoval levačkou mimo Vaniakovu bránu. I přes závěrečný tlak nedokázali olomoučtí hráči překonat Martina Vaniaka v brance Slavie a body se na Andrově stadionu dělily rovným dílem. V poslední minutě mohl rozhodnotu Michal Ordoš, ale ve vyložené ěanci žel bohu pro Modrou lavinu zamířil těsně vedle levé tyčky. "Viděli jsme velmi dobré uktání. Hrálo se ve vysokém tempu se spoustou osobních soubojů. Slavia prokázala, že má vzestupnou formu a prokázala že jarní vysledky uhrála právem. Dneska jsme si vytvořili čtyři stoprocentní šance, ktere jsme nepromenili. To rozhodlo, že dnes máme jen jeden bod místo tří," zhodnotil kouč Sigmy Zdeněk Psotka. "Olomouc byla dneska lepší. Měli balon víc na kopačkách, jednoznačně při nás stálo i štěstí. Olomouc si dneska zasloužila vyhrát více než my. Sigma má nejlepší mančaft co se týče kombinační hry a pohybu. Je vidět, že jsou dlouho pohromadě a určitě ne náhodou patří do vrchních pater tabulky. Chtěli jsme hrát ofenzivně, ale Olomouc je na tom tak dobře, že jsme v tomto směru zaostávali," hodnotil po zápase trenér Slavie Michal Petrouš. "Ten bod je se štěstím," doplnil.
SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha 0:0 (0:0) Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Slavík Diváci: 8144 Sestavy: SK Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera (C), Škerle, Vepřek – Bajer, Rossi, Hořava – Schulmeister (26. Doležal, 72. Ordoš), Petr (58. Navrátil), Šultes. Trenér Zdeněk Psotka. SK Slavia: Vaniak – Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila – Hora (90. Milutinovič), Janda, Jarolím, Koreš (78. Vlček) – Kisel (C) – Pospěch (60. Černý). Trenér Michal Petrouš. Střely na branku: 2:0. Střely vedle: 8:1. Rohy: 5:2. Fauly: 12:22. Ofsajdy: 4:2.