Sigma se trápila, ale vyhrála

06.12.2004 / A tým

Zisk tří bodů, to je to jediné, z čeho mohou mít fotbalisté SK Sigma Olomouc po utkání 16. kola Gambrinus ligy proti 1. FC Slovácko radost. Hanáci po pěti zápasech dokázali skorovat a také zvítězit. Ale tým znovu předvedl velké trápení, směrem dopředu si ze hry nedokázala vytvořit prakticky nic. Musela tak pomoci standardní situace. V 78. minutě se po rohovém kopu trefil obránce Martin Hudec. Tak skončila 560 minut trvající střelecká nemohoucnost Olomouce. SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0) Úvodní minuty ještě nevěstily pro domácí tým nic zlého. Jenže pak začali hráči Sigmy kupit jednu nepřesnost za druhou, ztratili střed pole a pro hosty nebylo těžké dostat se do vyložených šancí. V 17. minutě se útočník Pospěch ocitl sám před Vaniakem, který jeho střelu vytáhl na roh. Za pět minut byl Pospěch v podobné situaci znovu, mířil k tyči, ale Vaniak stačil míč vyrazit. V 29. minutě měl velkou šanci Jarolím, ale Vaniak byl opět vynikající. Šest minut před koncem poločasu dva domácí zadáci nechali zakončovat Pospěcha, který naštěstí pro domácí trefil tyčku. Sigma byla v první půlce směrem dopředu jalová a nebýt excelentních reflexívních zákroků brankáře Vaniaka, prohrávali domácí po první půlce minimálně i tři branky. Do druhé části zápasu poslal trenér Uličný dva nové hráče a Sigma opět začala lépe. Po Kobylíkově rohovém kopu hlavičkoval Reiter vedle. Domácí už dokázali hostující tým ubránit, soupeři na rozdíl od prvního poločasu už nedovolili nic. Jenže i útočné pokusy Sigmy končily v úctyhodné vzdálenosti od Drobiszovy branky. Hanákům tak nezbývalo než věřit, že se prosadí ze strandardních situací. V 78. minutě se po rohovém kopu konečně trefil hlavou Hudec a jeho gól nejenže ukončil 560 minut trvající olomoucký střelecký půst, ale zároveň také rozhodl zápas. Hosté pak v posledních deseti minutách vsadili vše na útok, na hřiště přišel i Nezmar, který vystřídal zraněného obránce Švejnohu. Domácí se už ale ubránili. Branka: 78. Hudec. Rozhodčí: Jahoda - Petřík, Pinkas. ŽK: Bouška, Vyskočil, Babnič, Reiter (všichni Olomouc). Diváci: 4146. SK Sigma: Vaniak - Randa, Hudec, Kovář, Kučera - Bouška (46. Vyskočil), Zbožínek (46. Prekop), Špiláček, D. Kobylík (85. Škerle) - Babnič, Reiter. Trenér Petr Uličný. Slovácko: Drobisz - Švejnoha (84. Nezmar), Rajnoch, Němčický, Kadlec - Petržela, Abrahám, Polách, L. Jarolím - Ivana, Pospěch. Trenér Karel Jarolím.