Samoobslužná bezkontaktní a šetrná automyčka | Comfort Wapka Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Sigma se vrací na čtvrté místo

15.05.2011 / A tým

SK Sigma Olomouc hostila v rámci 28. kola Gambrinus ligy nováčka z Hradce Králové. Sigma byla na domácím stadionu lepším celkem a po dvou brankách Šultese ve druhém poločase zvítězila 2:0. Poprvé v ligové základní sestavě se objevil útočník Tomáš Přikryl. Vykartovaného Aleše Škerleho nahradil na středu obrany Ondřej Murin. Ani na střídačce se neobjevili zranění Ordoš se Schulmeisterem. V první půli hradečtí fotbalisté dobře bránili a nepoouštěli Sigmu do mnoha příležitostí. Ve třiadvacáté minutě po autu Navrátila přihrával od brankové čáry Přikryl, Janotka z hranice pokutového území vypálil a jeho pokus líznul horní tyč hradecké branky. Další ranou z dálky se prezentoval olomoucký Hořava ve dvaatřicáté minutě, brankář Koubek si s jeho pokusem poradil. Druhou půli začala lépe zase Sigma, když v osmačtyřicáté minutě centroval Jakub Petr na Lukáše Bajera, jeho ránu ale brankář Koubek se štěstím vyrazil. Radost třem tisícovkám divákům přinesl Pavel Šultes, který v rozmezí tří minut rozhodl zápas. Běžela pětašedesátá minuta, když Petr přihrál Hořavovi, který naservíroval parádní centr na hlavu Pavla Šultese. Za další tři minuty zvedl Šultes diváky ze sedaček podruhé, když dokázal převzít přihrávku za obranu a křižnou střelou překonal brankáře Koubka. Sigma si po jasném průběhu zápasu připsala tři body do ligové tabulky a po zaváhání soupeřů se vrátila na čtvrté místo. SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 2:0 (0:0) Branky: 65. Šultes (Hořava), 68. Šultes. Rozhodčí: Matějek - Santarius, Paták. ŽK: Rossi - Pilař. Diváci: 3021. SK Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera "K", Murin, Vepřek – Bajer, Rossi, Hořava – Navrátil (82. Pospíšil), Přikryl (57. Šultes), Petr (76. Doležal). Trenér Zdeněk Psotka. FC Hradec: Koubek – Hochmeister, Chleboun, Rezek (60. Štěpán) – Fischer "K", Klapka (70. Pokorný), Karal, Zelený – Dvořák, Černý (80. Jandík), Pilař. Trenér Václav Kotal. Střely na: 8:3. Střely vedle: 6:2. Rohy: 2:7. Fauly: 14:8. Ofsajdy: 1:1.