Sigma se vrací z Liberce bez bodu

09.04.2011 / A tým

I přes zlepšený výkon Sigma nedokázala počtvrté za sebou skórovat a podlehla libereckému Slovanu 3:0. Na pravé straně obranné čtveřice dostal šanci od prvních minut opět mladý bek Václav Koutný, Tomáš Janotka se postavil tentokrát na pravý kraj útočné trojice. Po oťukávácí úvodní čtvrthodince, kdy si ani jeden tým nedokázal vypracovat vážnější příležitost to byla Sigma, která mohla jít do vedení. Běžela třináctá minuta, když Navrátil vysunul Janotku, který z úhlu neproměnil samostatný nájezd na brankáře Bičíka. O pár chvil později byl Janotka faulován před pokutovým územím. Standardní situace se ujal Michal Vepřek a míč poslal do pravého horního rohu Bičíkovy branky. Střele bohužel scházela potřebná razance a liberecký brankář tak olomoucký pokus kryl. Sigma měla území převahu, kombinovala kolem pokutového území libereckých, ale do semknuté defenzivy se dostávala těžko. Lekci z produktivity dostali olomoučtí hráči ve čtyřicáté minutě. Breznaník se po levé straně hřiště protáhl kolem Václava Koutného, poslal po zemí míč do pokutového území, kde prakticky do prázdné brány zakončoval Štajner. Ve druhém poločase opět Sigma bušila do libereckých vrat. Ve dvaašedesáté minutě pálil jen těsně mimo Lukáš Bajer. O minutu později mohl skórovat Ordoš, ale Bičík vyrazil jeho pokus na roh. Přestože se Sigma tlačila do útoku, znovu to byla ona, kdo inkasoval. V šestašedesáté minutě rozehrál rohový kop Štajner, míč trefil do hlavy Jana Nezmara a skončil podruhé v síti Petra Drobisze. O pět minut později se Liberec radoval potřetí. Trestný kop Tomáše Janů poslal hlavou za brankáře Drobisze stoper Kelič. Sigma se i přes nepříznivý vývoj utkání snažila vstřelit branku. Sedm minut před koncem měl na hlavě gól Doležal, brankář Bičík na brankové čáře míč vyrazil. "Odvedli jsme pracovitý výkon, lepší než v Boleslavi. Udělali jsme několik změn v sestavě, bohužel z prvního náznaku šance jsme dostali branku. Ve druhém poločase jsme inkasovali po standardních situacích, naopak sami podobné nevyužili," řekl po utkání trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.
FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 3:0 (1:0) Branky: 40. Štajner, 67. Nezmar, 71. Kelič Rozhodčí: Jech - Wilczek, Lakomý Diváci: 3912 Sestavy: FC Slovan: Bičík - Gebre Selassie, Dejmek, Kelič, Janů - Dočkal (89. Holeňák), Gecov, Vácha, Breznaník - Štajner (87. Papoušek), Nezmar (77. Hadaščok) SK Sigma: Drobisz - Koutný (61. Šultes), Kučera, Škerle, Vepřek - Janotka, Rossi, Bajer - Hořava, Ordoš (80. Doležal), Navrátil (71. Přikryl) Statistika: Střely celkem: 7 (Liberec) - 12 (Sigma) Střely na branku: 5´(Liberec) - 9 (Sigma) Rohové kopy: 8 (Liberec) - 6 (Sigma)