Sigma se vrátila ze soustředění

11.07.2009 / A tým

Olomouc - Krátce po desáté večer přijeli fotbalisté SK Sigma Olomouc na Andrův stadion. Na rakouském soustředění první tým Sigmy Olomouc vyhrál dvě utkání (nad FK Moskva, Lombard Papa) a jedno remizoval s SVU Kapfenberg. Dnešní utkání proti maďarskému soupeři bylo zejména v první půli vyrovnané a v některých fázích se zdálo, že tým Lombard Papa má více ze hry, zejména co se držení míče týká, ale dostal se pouze ke dvěma střelám z dálky, které ale nemířily mezi tři tyče branky Petra Drobisze. Tým Sigmy měl největší příležitost, když si po centru Ladislava Onofreje v šestnátce zpracoval míč na prsa Tomáš Janotka, ale střelou přes hlavu minul branku. Chvíli před tím se individuálně snažil prosadit Jakub Petr a zpětnou přihrávkou dal příležitost k zakončení Michalovi Ordošovi, ale ten si bohužel míč špatně převzal a ani nevystřelil. Do druhé půle maďarský tým zcela obměnil svou sestavu a tak olomoucký tým byl od začátku druhé půle aktivnější a byl již vidět rozdíl v kvalitě obou týmů. V 55. minutě vystřídal trenér Psotka Ladislava Onofreje a Michala Ordoše a do hry nastoupili Michal Vepřek a Pavel Šultes. Hlavně druhý z nových hráčů hýřil aktivitou a byl odměněný za svou snahu, když ho ke skórování vybídl Rudolf Otepka, který si na levé straně velmi dobře naběhl na přihrávku Jakuba Petra a svou přihrávkou přes celé malé vápno našel Šultese a ten po naznačení nedal šanci bývalému maďarskému reprezentačnímu brankáři Szucsovi, 1:0. O osm minut dal Pavel Šultes hlavou druhou branku, ale pro ofsajd mu nebyla uznána. I nadále se Sigma snažila útočit, ale vycházela přitom ze zajištěné obrany a soupeři nedovolila více než stejně jako v první půli dvě střely mimo branku. Jak bylo zmíněno v předchozím článku, tak v neděli má první tým SK Sigma Olomouc volno, jinak plán na následující týden naleznete v sekci A tým.