Sigma se zachránila v Gambrinus lize

09.05.2012 / A tým

Pouhý jeden bod stačil před utkáním s Hradcem Králové olomoucké Sigmě k definitivní záchraně nejvyšší soutěže. Hanáci šli do vedení v devětatřicáté minutě po brance Michala Ordoše, ve druhé půli zvyšoval vedení Zdeněk Klesnil. Domácí Hradec Králové konečné skóre jen korigoval, když se z penalty trefil Dvořák. V úvodu duelu vedení hradeckého klubu děkovalo oběma trenérům za odvedené služby. Petr Uličný trénoval hradecké Votroky od roku 2000, kdy postoupil ze druhé ligy, až do podzimu 2002. V té době v Hradci na vlastní žádost skončil a přesunul se k olomouckému týmu, který pak trénoval následující tři a půl sezony. Loučení a poděkování se dočkal i nynější kouč Hradce Václav Kotal, jenž po sezoně nastoupí na lavičku Jablonce. Úvod zápasu nabídl oboustraně opatrný fotbal. Prvním hráčem, který se v utkání zapotil, byl Zdeněk "SuperBOB" Zlámal. V patnácté minutě po krásné střele Poděbradského vytasil parádní zákrok a míč vyrazil nad branku. V devatenácté minutě Sigma kontrovala. Po rychlém protiútoku Michala Ordoše se dostal míč k Honzovi Navrátilovi, který rozvlnil jen boční síť. Stejné místo trefil ve třiatřicáté minutě také kapitán Sigmy Radim Kučera, který po centru Schulmeistera pálil z voleje. Sigmě se podařilo do poločasu uzmout vedení. V osmatřicáté minutě vyrobila hradecká obrana velkou hrubku, míč se dostal k Michalu Ordošovi, který po blafáku Koubkovi zakončoval do prázdné branky. Pro Michala Ordoše to byla čtvrtá letošní ligová trefa. Ve druhém poločase dokázala Sigma vedení ještě zvýšit, když se ve čtyřiapadesáté minutě prosadil druhý dlouhán v modrém dresu. Z levé strany našel Zdeňka Klesnila přesným pasem Radim Nepožitek a olomoucký střelec po zemi překonal hradeckého gólmana podruhé. Pro Klesnila to byla šestá trefa v probíhající sezoně a je nejlepším střelcem Sigmy v aktuální sezoně. V závěru utkání dokázali domácí už jen korigovat konečné skóre. V osmasedmdesáté minutě fauloval Pavel Dreksa unikajícího Dvořáka a rozhodčí Zelinka nařídil pokutový kop. Faulovaný Dvořák standardní situaci proměnil střelou doprostřed branky. Ani v posledních minutách utkání se hradečtí nedostali do výraznějšího tlaku a zápas tak skončil vítězstvím Sigmy Olomouc 2:1.
FC Hradec Králové - SK Sigma Olomouc 1:2 (0:1) Branky: 79. Dvořák - 39. Ordoš, 54. Klesnil (Nepožitek) Rozhodčí: Zelinka – Ubias, Marek. ŽK: Fukal, Malinský - Navrátil, Vepřek, Dreksa, Ordoš. Diváci: 4102 Hr. Králové: Koubek – Hochmeister, Fukal "K", Poděbradský, Janoušek – Holeš, Šisler, Zelený (65. Rezek), Štěpán – Černý (59. Dvořák), Mrázek (82. Malinský). Trenér Václav Kotal. Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek – Navrátil (89. Koutný), Kučera "K", Nepožitek – Schulmeister (90. Hála), Klesnil (82. Varadi), Ordoš. Trenér Petr Uličný.
Střely na: 4:4 Střely vedle: 5:5 Rohy: 7:6 Fauly: 11:16 Ofsajdy: 2:5