Sigma sestřelila Baník ze vzduchu a je první

14.08.2010 / A tým

Hořkost porážky nepoznala Sigma ani v pátém kole, kdy nastoupila na půdě ostravského Baníku. Za podpory téměř padesátky olomouckých fanoušků přehrála družina Zdeňka Psotky destruktivní taktiku domácích a do zítřejšího dne se Hanáci usadili na prvním místě tabulky Gambrinus ligy. "Hráli jsme srdcem. Díky tomu, že jsme dnes pracovali a podstupovali všechny osobní souboje, tak si zaslouženě odvážíme tři body," řekl po zápase spokojený trenér Sigmy Zdeněk Psotky. "Vyhrál lepší tým," souhlasil Miroslav Koubek. Trenér Postka vyslal na ostravskou půdu totožných deset mužů v poli jako v domácím zápase s Ústí nad Labem. Jedinou změnu provedl opět v brance, kam se postavil od úvodních minut Petr Drobisz. Sigma byla od začátku utkání aktivnější a již v prvních minutách ukázala domácímu mužstvu, že nepřijela pouze bránit. Ve čtrnácté minutě centroval z levé strany hřiště Michal Vepřek. Na míč si vyskočil Michal Hubník, jehož pokus brankář Daněk v poslední chvíli kryl. Ve dvaatřicáté minutě měla Sigma další stoprocentní šanci. Pavel Šultes se z pravé strany dostal do pokutového území, přízemní přihrávkou poslal míč před branku, kde byl tísněný Jakub Petr. Jeho střela však postrádala přesnost. Velice aktivně hrající Sigma dokázala přelstít obranu ostravanů ještě do poločasové přestávky. Ve třiatřicáté minutě rozehrával rohový kop Tomáš Janotka, na míč dosáhl hlavou Michal Hubník a rozvlnil síť za brankářem Daňkem. Bohužel vedení Sigma do poločasové přestávky neudržela. Běžela již druhá nastavená minuta, když Zdeněk Šmejkal házel dlouhý aut do pokutového území Hanáků. Po nepřehledné situaci se probojoval k míči Zdeněk Šenkeřík, který propálil zblízka Petra Drobisze v brance Sigmy. "Máme dobrou sérii a v kabině je dobré rozpoložení. Gól hráče vyburcoval, chtěli dát vítěznou branku," tvrdil Zdeněk Psotka. První velkou příležitost ve druhé půli měla opět Sigma. Na míč za obranu si naběhl Michal Hubník, přeloboval brankáře Daňka a trefil jen tyč ostravské branky. V následující minutách se začalo na hřišti povážlivě jiskřit a rozhodčímu Hrubešovi se utkání vymykalo. Příliš mu nepomáhali ani asistenti na pomezí. V devětašedesáté minutě měl ostravský Baník výhodu standardní situace. Z pětadvaceti metrů se prezentoval Frejlach parádní ranou, Drobisz však byl připraven a míč vyrazil. O dvě minuty později se blýskl efektivním zákrokem Michal Daněk na druhé straně, když vyškrábl hlavičku Šultese. Destruktivní hra Baníku se dlouho domácímu mužstvu vyplácela. Šance si vypracovávala jen Sigma a domácí tvrdou hrou a razantními odkopy od své branky rezignovali na kombinační hru. V šestasedmdesáté minutě se po kombinaci Hubníka s Navrátilem odhodlal ke střele druhý jmenovaný a tečovaný míč skončil v zámezí. Z následného rohového kopu Sigma udeřila, když hlavou zakončoval Daniel Rossi. Po inkasované brance se ostravští osmělili a začali se hnát do útoku. Dvakrát po sobě však selhal Robert Zeher a ve stoprocentní šanci orazítkoval Neuwirth pravou tyč Drobiszovy branky. Baník se hnal zoufale za vyrovnáním a Sigmě se tak otvírala jeho obrana. Sám na Daňka běžel Pavel Šultes, naznačil kličku a slabou střelou trefil přímo náruč brankáře Daňka. V závěrečných minutách nepřišel ze strany Baníku žádný trvalý tlak a Sigma si tak v pohodě odváží z ostravských Bazalů tři body. "Jsem hrozně spokojený, že jsme získali tři body. Zápas s Baníkem je pro mě vždycky obrovsky prestižní," přiznal po zápase kouč Psotka.
FC Baník Ostrava - SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1) Branky: 45. Šenkeřík - 32. Hubník (Janotka), 76. Rossi (Vepřek) Diváci: 5432 Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Vysloužil Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle, Kučera "K", Vepřek - Rossi, Bajer - Petr (72. Vašíček), Navrátil (88. Kaščák), Hubník (80. Hořava) - Šultes FC Baník: Daněk - Řezník (45. Šmejkal), Neuwith, Bolf, Neves - Marek "K" - Pilík, Frejlach, Hušbauer (87. Koukal), Zeher - Šenkeřík (76. Fantiš)