15. kolo SK Sigma Olomouc vs. AC Sparta Praha Sleva -10% pro fanoušky

Sigma si pod stromeček nadělila čtverku

29.11.2008 / A tým

Aktualizováno o fotogalerii ve 23:55. V 16. kole Gambrinus ligy putovala olomoucká Sigma na západ. Výprava se musela obejít bez zdravotně indisponovaného Melinha a jeho absence byla na hře i výsledku mužstva cítit. Domácím naopak jejich špílmachr Horváth nechyběl. Viktorka o své výhře rozhodla v úvodu druhého dějství, kdy přidala k brance Rezka z prvního poločasu druhý a třetí gól Trappem a Petrželou. V závěru přidal čtvrtý gól Petržela. K výraznému vítězství domácích přispěla svým výkonem velkou měrou samotná Sigma, která si tak nadělila vánoční dárek v podobě čtyř branek. FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 4 – 0 (1 – 0) Začátek utkání byl o několik minut zpožděn, protože na stadionu přestalo svítit umělé osvětlení. Úvodní šance patřila domácím. Závar po rohovém kopu však olomoucká obrana zvládla s čistým štítem. Sigma kontrovala také rohovým kopem, ale se stejným výsledkem jako domácí. Na patnáct minut ovládly hrací plochu nepřesnosti na obou stranách. Až v 18. minutě se poté dostal do slibné příležitosti domácí Rezek, ale jeho střelecký pokus byl hodně nepřesný. Domácí postupně přebírali iniciativu. Lépe kombinovali, byli rychlejší a jejich hře nechyběla nabídka. Sigma hledala myšlenku, kterou by soupeře překvapila. Ve 29. minutě byl blízko gólu Hořava, ale centr Hubníka poslal hlavou jen do náruče Ticháčka. O dvě minuty později nabídl šanci skórovat domácí Rada Ordošovi, když dával nedůraznou malou domů. Plzeňský gólman těsně před Ordošem míč skluzem odkopl. Ve 32. minutě stejnou nabídku olomouckého Komárka využil Rezek, který sám před Drobiszem nezaváhal, 1 – 0. I nadále lépe kombinovali domácí. Ve 36. minutě zachránila Sigmu od druhé branky tyč, kterou napálil v pádu Trapp. O minutu později hledal Ordoš ve vápně Hubníka, ale domácí brankář byl opět u míče dříve. Poločas tak skončil těsným náskokem domácích. Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a v podstatě během deseti minut rozhodli o výsledku utkání. V 50. minutě skončila tečovaná střela Trappa za zády bezmocného Drobisze, 2 - 0. Po pěti minutách bylo už 3 – 0. Obranu Sigmy plzeňští dokonale rozebrali a Petržela se do prázdné branky nemýlil. Sigma nesložila zbraně. Naopak, mohla snížit Ordošem, ale ten po Kazárově rohu netrefil dobře míč. Byl to opět Kazár, který nechal vyniknout domácího gólmana po přímém kopu. Z následného rohu podržel domácí opět brankář Ticháček, který bravurně vyškrábl lob Ordoše. V 69. minutě zachránil Sigmu včasným výběhem Drobisz. V 77. minutě však již neměl šanci na technickou střelu Koláře, který se ocitl osamocen na hranici pokutového území, 4 – 0. Na druhé straně stále držel čisté konto výborný Ticháček, který kryl i technickou střelu Hubníka v 81. minutě. Pět minut před koncem ještě zachránila Sigmu od pětigólového debaklu dvakrát po sobě tyč! Již v nastaveném čase mohl zaznamenat čestný gól hostů střídající Jakub Petr, ale brankář Ticháček svůj tým podržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Hodnocení trenérů: Zdeněk Psotka: „Již v prvním poločase jsme naprosto propadli v osobních soubojích. Chyběla našim hráčům agresivita. Zejména na polovině soupeře, který tak přecházel do rychlých protiútoků. Třikrát jsme hrubě chybovali a darovali tak soupeři tři branky. V závěru měl soupeř další breakové situace, ze kterých dal ještě jeden gól. Obrovské individuální chyby v tomto utkání nám tak pošpinily práci za celý půlrok.“ Pavel Vrba: „Naváži na slova kolegy. Určitě rozhodly chyby soupeře, ale musím pochválit své hráče, kteří soupeře k těmto chybám přinutili. Ve středu hřiště jsme dominovali, a to především díky Pavlu Horváthovi. Nastřelili jsme navíc čtyřikrát tyč, takže se potvrdilo to, co jsem říkal při příchodu k týmu a to, že tady hráčská kvalita je. Tedy zasloužená výhra.“ Záznam utkání minutu po minutě najdete v on line přenosu z utkání v sekci Výsledky. Branky:Rozhodčí: Adámek – Filgas, Kubáň - Býma Delegát: Noháč Technický delegát: - ŽK: 45. Petržela, 61. Rada - 13. Ordoš, 48. Kaščák ČK: - Diváci: 2.538 Sestava SK Sigma: Drobisz – Rossi, Šuškavčevič (K), Komárek, Heidenreich – Janotka (38. Kazár), Kaščák, Hořava, Onofrej (70. Nepožitek), Hubník – Ordoš (85. Petr). Trenér: Zdeněk Psotka Nenastoupili: Škerle, Štěpán, Nuc, Lovásik Sestava FC Viktoria: Ticháček – Limberský, Rada, Halama, Jiráček – Trapp, Horváth (K), Kolář, Rezek (87. Vaculík) – Varadi (76. Mlika), Petržela (83. Lecjaks). Trenér: Pavel Vrba Nenastoupili: Hochmeister, Tatanashvili, Smola, Poštulka

15. kolo: Sigma hraje doma proti Spartě15. kolo: Sigma hraje doma proti Spartě