Sigma si v prvním přípravném zápase zastřílela, dva

30.07.2001 / A tým

Sigma si v prvním přípravném zápase zastřílela, dva útočníci dali hattrick Na závěr prvního týdne letní přípravy si fotbalisté prvoligového SK Sigma Olomouc vyrazili k přátelskému utkání do Zašové u Valašského Meziříčí. Místní oddíl I. B třídy střetnutím slavil pětasedmdesátiny. Sigma zvítězila vysokým rozdílem, nic jiného se ani nadalo očekávat. Po sedmi letech se znovu v olomouckém dresu objevil reprezentant Radoslav Látala, který do Sigmy přestoupil z bundesligového Schalke 04. ZAŠOVÁ - SIGMA OLOMOUC 0:11 (0:6) Trenér Sigmy Leoš Kalvoda nemohl v prvním přípravném zápase použít hned několik hráčů kvůli drobným zdravotním potížím. S týmem tak necestovali Vaniak (kotník), Rojka (třísla) a Zdráhal, do Zašové naopak vyrazili Hapal (naražená pata) a Zbožínek (po zranění už trénuje, ale k zápasu zatím nenastoupil), kteří zůstali sedět v hledišti. Sigma svého soupeře, hrajícího o šest tříd níž, podle očekávání od začátku přehrávala. Do poločasu vedla dva nula, hattrickem na sebe upozornil útočník Aleš Chmelíček, který se do týmu vrátil po hostování ve druholigových Ratíškovicích. Do druhého poločasu olomoučtí nastoupili s úplně novou sestavou. I ve druhé polovině střetnutí diváci viděli tři branky od jednoho střelce. Hattrickem se uvedl pětadvacetiletý slovenský útočník Richard Privitzer, který je v Sigmě na zkoušce. Nakonec Sigma domácím nastřílela jedenáct branek. "Na začátek přípravy to byl ideální soupeř. Hráči toho mají po prvním náročném týdnu přípravy plné zuby,"řekl po utkání trenér SK Sigma Olomouc Leoš Kalvoda. První týden přípravy Sigma trénovala v domácím prostřední trojfázově, hráči každý den absolvovali herní trénink, předepsanou dávku běhu a posilovnu. Dnes olomoučtí fotbalisté odjíždějí do Luhačovic, kde je čeká kondiční soustředění. V Luhačovicích sehrají už zítra přátelák se slovenským Prešovem, o víkendu potom před cestou domů turnaj ve Fryštáku. Branky:17., 38. a 39. Chmelíček, 52., 60. a 73. Privitzer, 11. Urbánek, 22. Siegl, 26. Vlček, 69. Jordánek, 81. Kobylík. Sigma I. poločas:Bureš - Kučera, Rozehnal, Kováč, Látal - Urbánek, Siegl, Špiláček, Krohmer - Chmelíček, Vlček. II. poločas: Jurčík - Kotrys, Špiláček, Rozehnal, Krajčovič - Jordánek, Mucha, Večeřa, Kobylík - Chemlíček, Privitzer. Trenér Leoš Kalvoda. Olomoucký den, 25. 6. 01