Sigma si veze ze Slovenska remízu a porážku

24.06.2006 / A tým

Hrací plán letní přípravy zavedl olomouckou Sigmu opět na Slovensko. Ve Zlatých Moravcích však tentokrát hráče čekala dvě utkání. Druhý celek uplynulé sezóny 2. slovenské ligy, Slovan Bratislava, je na soustředění ve Zlatých Moravcích, které hrají také druhou ligu. A tak bylo o soupeřích jasno. V prvním utkání Sigma remizovala se Slovanem 1 – 1, ve druhém podlehla Zlatým Moravcům 1 – 2. Absence tria zraněných útočníků Chmelíčka, Hubníka a Honzu Schulmeistera byla znát. Obě utkání se navíc hrála dost tvrdě, takže oba trenéři mohou být rádi, že na seznamu zraněných nejsou připsána další jména. Bratislavský Slovan ve svém zápasovém programu letní přípravy nejprve porazil Uhrovec. Na soustředění potom ve dvou utkáních nejprve podlehl domácímu celku Zlaté Moravce 1 – 4, poté však stejného soupeře porazil 6 - 0. Velkou měrou k tomuto výsledku přispěl Martin Vyskočil, hráč Sigmy, který je ve Slovanu na zkoušce. A blýskl se hned třemi góly. Slovenský tým o jeho služby projevil zájem již v předchozím období, ale zranění zmařilo jeho hostování. Další hráč Sigmy, Andrej Pečnik, který je taktéž v hledáčku Slovanu, je po zranění a trénuje individuálně v Olomouci. Slovan Bratislava – SK Sigma Olomouc 1 – 1 (0 – 1) V prvním utkání narazila Sigma na podstatně těžšího soupeře, než kterým byla prvoligová Banská Bystrica. Již ve 3. minutě se do šance dostal aktivní Vyskočil, který se chtěl proti svým spoluhráčům ukázat. Jeho střelu musel Lovásik krotit až na zemi. Slovan lépe kombinoval a jeho hráči měli míč častěji na svých kopačkách. Defenziva Sigmy však pracovala bezchybně a nepustila domácí dál než na hranici pokutového území. Sigmě vázl přechod do útočné fáze a tak se dostala do zakončení až ve 31. minutě, kdy se však dokázala gólově prosadit. Roman Hubník získal na vlastní polovině míč, vyvezl jej a uličkou hledal nabíhajícího Štěpána. Domácí Ševela míč sice vystihl, ale vzápětí jej opět ztratil v kontaktu se Štěpánem, který po sólu obešel i domácího brankáře a vsítil branku, 0 – 1. O osm minut později se dostal k míči v dobré pozici opět Štěpán, ale vysoko přestřelil. Minutu před koncem 1. poločasu se dostal ke střele Vyskočil, ale Lovásik jeho dobrou střelu s námahou vyrazil. Do 2. poločasu vstoupili lépe domácí. Hned po čtyřech minutách využili faulu Romana Hubníka k zahrávání standardní situace, kterou přesnou hlavičkou proměnil Chlebek, 1 – 1. V další fázi hry byla na obou týmech patrná únava z právě probíhající letní přípravy a panujícího letního počasí. Horké slunce ovlivnilo zřejmě i hlavního rozhodčího, který odpustil na každé straně po jednom pokutovém kopu. V 78. minutě hlavičkoval aktivní domácí Janek, Tomáš Černý však neměl větší problém. O šest minut později se stejný hráč obtočil kolem Pulkerta, ale jeho následný centr nikdo ze spoluhráčů nezužitkoval. V 83. minutě se ke střele, po Rojkově sklepnutí, dostal Kovář. Střela těsně minula Kissovu bránu. O pět minut později vyslal podobnou vizitku domácí Janek. A když se ani tato střela neujala, skončilo utkání vítězstvím Sigmy. Sestava Sigmy: Lovásik (45. Černý) Škerle–Hubník–Hudec König–Kovář (K)–Rýdel–Pulkert Janotka–Štěpán Rojka Branka Sigmy: Štěpán Vojtěch FC ViOn Zlaté Moravce – SK Sigma Olomouc 2 – 1 (0 – 1) Druhá sestava Sigmy začala utkání aktivně. Zejména Vojtěch Schulmeister, který nejprve ve 2. minutě místo přehození pouze nastřelil vyběhnutého brankáře domácích a o tři minuty později místo včasné střely volil po předchozím přidržení soupeře pád. Ten však neměl šanci u hlavního rozhodčího. V 8. minutě se osmělili i domácí. Hlavou hasil Krajčovič. O dvě minuty později již domácí zahrozili. Kopecký ztratil míč, ten se dostal k Juskovi, který tváří v tvář Blahovi v brance Sigmy neuspěl. Ten jeho střelu nejprve vyrazil nohou a poté si odražený míč stáhl do náruče. Ve 29. minutě přišlo další domácí varování. Domácí kapitán Černák obešel i brankáře Sigmy, ale těsně před střelou do prázdné branky jej skluzem připravil o míč Martin Komárek. Pravidlo nedáš, dostaneš platilo o dvě minuty později. Aktivní Kobylík přesným míčem našel Randu, ten se zbavil svého soupeře a nadýchaným přesným centrem na zadní tyč našel Vojtu Schulmeistera. Jeho tvrdá střela byla nejen efektivní, ale i efektní. Do míče se položil a nedal brankáři šanci, 0 – 1. Schulmeister byl při chuti i nadále. Dlouhý aut Kopeckého přeletěl hned tři hráče domácích. Vojta zatáhl míč do středu hřiště, ale vystřelil pouze do břevna. Odražený míč dorážel Marek Fiala, brankář Brezina však vyrazil na roh. Do 2. poločasu nastoupili domácí s šesti novými hráči. Tým trenéra Paličky měl naordinován 90 minut zátěže. Úbytek sil byl tedy patrný především na hráčích Sigmy. V 52. minutě byl na polovině hřiště faulován při přebírání míče Schulmeister. Rozhodčí nechal domácí hráče pokračovat ve hře a ti s touto nabídkou naložili gólově. Domácí kapitán Černák si naběhl na střílený centr a z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Vojáčka, 1 - 1. Za následné nemístné protesty uviděl žlutou kartu Krajčovič. A aby toho neměl na cestu ze Slovenska málo, nechal si o pět minut ukázat i kartu červenou! A to hned bez předchozího varování. V běžném souboji tělo na tělo se loktem ohnal po soupeři, kterého zasáhl do hrudníku. Krajčovič přitom do tohoto okamžiku patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Trenér Palička stáhl ze hřiště Fialu a nahradil jej Danielem Barcalem. Rozhozená sestava Sigmy dostala další ránu. V 61. minutě Pavlenda obešel Onofreje, našel před brankou volného Klasu, který neměl problém uklidit míč do odkryté branky. Oslabená Sigma se nepoložila a pokoušela se o vyrovnání. Byl to stejně jako v úvodu Vojta Schulmeister, který byl nebezpečím pro domácí branku. V 70. minutě nejprve v pádu nedosáhl na standardu Kobylíka a o pět minut později se dokonce hnal sám na bránu, ale trefil jen nohu gólmana. V 78. minutě zahrával standardu Onofrej, ale hned tři hráči Sigmy minuli míč. Následná dorážka Komárka skončila rohem. O dvě minuty později ještě tvrdě pálil Kobylík, těsně však minul branku a když svým průnikem neuspěl Onofrej, musela se Sigma smířit s porážkou. Sestava Sigmy: Vojáček (45. Blaha) Kopecký-Komárek-Krajčovič-Barcal J. Randa-Kaščák-Kobylík-Onofrej Schulmeister V.-Fiala (57. Barcal D.) Branka Sigmy: Schulmeister Vojtěch Více fotografií z obou zápasů přineseme v sekci Fanzona - Galerie.