Sigma si z Letné odváží debakl

20.03.2010 / A tým

Aktualizováno ve 21:20 hodin. Špatný den zažili všichni fanoušci olomouckého fotbalu. Již dopoledne se ve všech mediích objevilo obvinění střížkovských Bohemians Praha o nabízeném úplatku ze strany Petra Drobisze, brankáře Sigmy Olomouc, v posledním kole loňského ročníku, v odpoledním utkání na Letné se pak hráči Sigmy nedokázali poprat s nepřízní osudu i rozhodčího Kocourka a prohráli vysoko 4:0.
Reakce vedení klubu na článek v Aha Vedení SK Sigma Olomouc vyjadřuje zásadní nesouhlas s obsahem článku, který vyšel dne 20. 3. 2010 v deníku Aha. Skutečnosti v něm uvedené odmítá a připravuje kroky k právní ochraně.
Sigma se do zápasu dostávala velmi pomalu. Z úvodního tlaku Sparty se však výraznější příležitost neurodila. Po půlhodině hry vstoupil do hry rozhodčí. Nejprve přehlížel zákroky známé firmy Řepky a pak přísnou žlutou kartou varoval Janotku. Za další dvě minuty pak k úžasu všech rovnou vyloučil stopera Dreksu. Navíc nařídil diskutabilní pokutový kop pro letenský tým. K míči se postavil Žofčák a nemýlil se. Během osmiminutového karetního mariáše potrestal rozhodčí Kocourek další žlutou kartou, tentokrát za protesty, brazilského záložníka Rossiho. Zřejmě má portugalštinu v krvi... O osudu utkání rozhodl ještě v prvním poločase Libor Sionko. Nejlepší hráč letenských se minutu před koncem poločasu dokázal protlačit před Lovásika a zvýšil vedení Sparty. Oslabená Sigma se nezmohla na odpor a ve druhém poločase inkasovala ještě dvakrát. V osmapadesáté minutě vyslal Kadlec Wilfrieda, který utekl Škerlemu i Komárkovi, obešel Lovásika a přesně zavěsil. Za dalších deset minut přišel čtvrtý zásah do olomouckých řad. Odražený míč se dostal k Liboru Sionkovi, který se nerozpakoval a z uctivé vzdálenosti vypálil přesně k tyči. Nádhernou brankou tak zpečetil vítězství Sparty. Olomoucký fanoušek bude chtít na dnešní sobotu nejspíše rychle zapomenout. Možnost napravit si reputaci mají olomoučtí hráči již ve středu, kdy na Andrově stadionu vyzvou Mladou Boleslav. Sparta Praha - Sigma Olomouc 4:0 (2:0) Branky: 45. a 67. Sionko, 35. Žofčák z pen., 58. Wilfried Rozhodčí: Kocourek - Košec, Gallo ŽK: Žofčák, Lačný - Janorka, Rossi, Škerle ČK: 34. Dreksa (Olomouc) Diváci: 10.404 Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Žofčák (52. Vacek), Kucka (76. Lačný), Kadlec - Wilfried (83. Jurdík) Sigma: Lovásik - Rossi, Škerle, Dreksa, Heidenreich - Kaščák, Bajer, Janotka, Šultes (83. Petr) - Ordoš (65. Onofrej), Hubník (46. Komárek)