Sigma skončila čtvrtá

30.05.2005 / A tým

Překvapení se nekonalo. Fotbalisté SK Sigma Olomouc v závěrečném kole Gambrinus ligy jasně porazili na Andrově stadionu Drnovice a skončili na čtvrtém místě. To už měli jisté před svým posledním zápasem sezony. Ale měli naději na třetí, případně i druhou příčku. Jenže to by museli fotbalisté Sparty doma s Teplice a Ostravy doma se Slavií ukázat, že čest a prestiž jsou věci, o které ve sportu běží. Sparta i Ostrava ukončili sezonu trapnými domácí prohrami, takže olomoucká medailová teorie se nenaplnila. Sigma bude hrát Intertoto Cup, pokud zvládne první dvojzápas, zahraje si s Borussií Dortmund. SK Sigma Olomouc - 1. FK Drnovice 4:1 (2:1) Zápas se hrál v těžko pochopitelném termínu za tropického počasí, které aktérům tempofotbal nedovolovalo. Sigma šla za svým cílem a rychle se dostala do vedení. V 18. minutě fauloval Ševinský ve vápně Kučeru a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Kobylík. Hosté ovšem poměrně rychle kontrovali, když ve 34. minutě zakončil brejk střelou do levého vinklu Fumaca. Ještě do pauzy ale Hanáci strhli skore na svoji stranu. Po rohovém kopu brankář Kollár hlavičku Kučery sice vyrazil, ale R. Hubník balon poslal do sítě. Záhy po startu posledního poločasu sezony mohla Sigma zvýšit, ale přihrávku Kováře si nenašel nikdo z útočících hráčů před brankou. V 57. minutě vybojoval M. Hubník míč, přihrál Kobylíkovi, který poslal mezi beky Babniče. Staronový slovenský reprezentant si sekl balon, oklamal obránce i brankáře a skoroval do prázdné. Další šanci měl po čtyřech minutách a Babničově přiťuknutí Kovář, jeho ránu ale zblokovala obrana. V 81. minutě měl blízko ke čtvrtému gólu domácích Babnič. Míč přes gólmana Kollára dostal, ale na brankové čáře zasáhl Čáp. Čtyřku ale nakonec Drnovice dostaly. V nastaveném čase vysunul Kučera Jana Schulmeistera, který svůj třetí prvoligový start oslavil premiérovým gólem. Branky: 19. D. Kobylík z pen., 43. R. Hubník, 57. Babnič, 90. +1. J. Schulmeister - 34. Fumaca. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pelikán. ŽK: Špiláček (Olomouc). Diváci: 4081. SK Sigma: Vaniak - Kovář, R. Hubník, Kučera, Glos - Randa, Babnič (89. P. Zbožínek), Špiláček, D. Kobylík - Bednář (37. Rýdel), M. Hubník (69. J. Schulmeister). Trenér Petr Uličný. Drnovice: Kollár - Hodinář, I. Zbožínek, Ševinský, V. Čáp - Smutný (75. Vojtíšek), Ševela, Fumaca (46. Adamec), Gába, Onofrej (68. Macháň) - Holenda. Trenér Josef Mazura.