Sigma skončila v českém poháru

31.08.2005 / A tým

Olomoucké Sigmě se v posledních letech v domácím poháru nedaří a už potřetí se loučí dřív, než se soutěž pořádně rozjela. Po Uničově a Hranicích dnes druhý tým ligové tabulky ztroskotal v olomouckém derby na HFK. Po remíze 1:1 o tom rozhodly penalty, v nichž druholigový soupeř vyhrál 4:1. 1. HFK Olomouc – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:0) na pen. 4:1 Už v 15. minutě využil velkého nedorozumění Kováře s brankářem Lovásikem Pavel Los, který je v HFK na hostování z Teplic. Až ve druhém poločase a s příchodem náhradníků si favorit vynutil tlak. Melinho trefil tyč a osm minut před koncem Rojka hlavou po centru Onofreje vyrovnal. V penaltovém rozstřelu byli domácí lepší. Chmelíček, Janeček, Dadák a Ineman proměnili, zatímco za Sigmu byli Rojka a Melinho neúspěšní, gól dal pouze Kovář. Branky: 15. Los - 81. Rojka. Rozhodčí: Gallo - Filgas, Kordula. ŽK: Lukášek, Kazár, Chmelíček - M. Hubník. Diváci: 1428. SK Sigma: Lovásik - Kopecký, Kovář, Komárek, Glos (58. Randa) - Janotka, Rýdel (66. Bednář), Melinho, Onofrej - M. Hubník (40. J. Schulmeister), Rojka. Trenér Petr Uličný.