Sigma složila Jihlavu během pěti minut

09.03.2013 / A tým

S jednou změnou v sestavě nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc k domácímu utkání proti Jihlavě. Do základní jedenáctky se vrátil uzdravený záložník Tomáš Hořava. Po bezbrankovém prvním poločase, ve kterém hosté přišli o vyloučeného Karlíka, Modrá lavina duel rozhodla třemi góly během pěti minut. Hanáci se ziskem tří bodů posunuli do zítřejšího večera na třetí místo v tabulce. Začátek zápasu byl podle předpokladů. Sigma se snažila hrát a hosté čekali na šanci k rychlému protiútoku. Ve 2.minutě pálil Navrátil zdálky vedle, po chvíli byl už Ordoš přesnější, ale jeho dobře míněná střela byla sražena. Jihlava zahrozila ve 12.minutě, proti Kosakovi musel vyběhnout Zlámal a udělal to dobře. Ve 22. minutě byl v dobré pozici Ordoš, jeho hlavička šla do míst, kde byl připravený brankář Blažek. Za dalších pět minut hlavičkoval po standardce Šindeláře, ani on na gólmana nevyzrál. Deset minutě před koncem viděl žlutou kartu jihlavský Karlík, a protože byla druhá, zápas pro něj předčasně skončil. Ve 43.minutě měl gól na noze Hořava. Po rohovém kopu se dostal do střelecké pozice, ovšem tvrdou ranou minul. V pětačtyřicáté vysunul do dobré možnosti Doležal Navrátila, jeho zakončení z úhlu Blažek nadvakrát lapil. Co nešlo v prvním poločase, to vyšlo rychle v tom druhém. V 50.minutě Navrátil píchl míč do vápna Doležalovi, ten zleva přihrál před a Ordoš uklízel do prázdné. Za další dvě minuty zleva centroval Doležal, Schulmeister si naběhl před bránu a hlavou dal na 2:0. A v 55.minutě to bylo o tři, zakončením k tyčce překvapil gólmana Doležal. V 62.minutě prověřil Blažka utěšenou bombou Vepřek, vzápětí měl další branku na noze Janotka, zblízka trefil jen do brankáře. V 74.minutě poslal kolmičku do vápna Ordoš, Blažek zachraňoval před Doležalem. Devět minut před koncem byl v další gólovce Doležal, Blažek zasáhl dobře. V 85.minutě Blažek zasahoval po gólové střele Hořavy, chytil i jeho dorážku hlavou. SK Sigma Olomouc – Vysočina Jihlava 3:0 (0:0) Branky: 50. Ordoš, 52. Schulmeister, 55. Doležal. Rozhodčí: Kocourek – Košec, Paták. ŽK: Janotka - Vaculík, Karlík, Josl, Čvirik. ČK: 35. po 2.ŽK Karlík. Diváci: 4504. SK Sigma: Zlámal – Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Pospíšil, Ordoš (78. Plšek), Hořava – Schulmeister (64. Petr), Doležal, Navrátil (85. Falta). Trenér Roman Pivarník. Jihlava: Blažek - Vaculík, Šourek, Čvirik, Josl - Rada, Karlík – Masopust (60. Tlustý), Jungr (85. Vašíček), Kosak (62. Kliment) - Šimonek. Trenér František Komňacký. Střely na: 12:2 Střely vedle: 4:2 Rohy: 4:1 Fauly: 10:20 Ofsajdy: 1:1 Foto: Zdeněk Polák

Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
| 27.09.2016
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval