Sigma smetla Aberdeen i podruhé

06.08.2009 / A tým

Krásnou podívanou připravila Sigma Olomouc v čele se Zdenkem Psotkou olomouckým divákům. Po výsledku 5:1 ve Skotsku předvedli Hanáci i na Andrově stadionu pohledný fotbal a zatížili gólový účet Aberdeenu dalšími třemi brankami. Celkové skóre po dvou zápasech tak činí neuvěřitelných 8:1. Oproti duelu ve Skotsku udělal Zdeněk Psotka jednu změnu v základní sestavě. Tentokrát se do ní nevešel záložník Rudolf Otepka, jeho místo zaujal Marek Kaščák. I přes pětigólový příděl udělal jedinou změnu v sestavě také Mark McGhee, když od začátku vyslal na hřiště Christophera Maguireho. Sigma pokračovala v gólových hodech, které započala již ve Skotsku. Již v páté minutě dostal kvalitní balon Jakub Petr, z těžkopáné pozice stihl i vystřelit, míč však z jeho kopačky skončil jen na levé tyči brankáře Langfielda. Roli střelce tak na sebe vzal Tomáš Janotka, jenž s přehledem míč dorazil. Aktivní Janotka zařídil i druhou branku. Při průniku do pokutového území byl faulován a německý rozhodčí Weiner nařídil penaltu. K pokutovému kopu si postavil míč kapitán Marek Kaščák a tvrdou střelou zvýšil na 2:0. Dočkal se tak své první branky v dresu Sigmy. Zaplněné tribuny Androva stadionu aplaudovaly každé akci Sigmy, hledištěm se nesly mexické vlny. Skvělá atmosféra vyburcovala i hráče Sigmy, kteří donutili Aberdeen kapitulovat pořetí. V první minutě poločasového nastavení se prodral do šestnáctky Michal Hubník, u lajny si pohrál s bekem i brankářem Langfieldem, a s přehledem zasunul. Druhý poločas nabídl vyrovnanější podívanou, skórovat ovšem mohla opět Sigma. V osmačtyřicáté minutě si Jakub Petr obhodil gólmana, jenž ho fauloval. Rozhodčí tak nařídil druhou penaltu v zápase. Míč si tentokráte nachystal čerstvý Michal Ordoš. Dobře umístěnou, ale málo razantní střelu k levé tyči, mu brankář Langfield vyrazil. Čtvrtou banku měl na kopačce opět Janotka. Jeho tečovaná střela ze dvaceti metrů však skončila těsně vedle tyče. Poslední desetiminutovka se odehrávala ve skvělé atmosféře. Publikem se nesla mexická vlna, diváci tleskali a za pokřiku "Hoši děkujem" sledovali dobývání branky Skotů. V závěrečném tříminutovém nastavení se dočkali olomoučtí hráči i "standing ovations", neboli potlesku ve stoje. Za krásný dvojzápas, v němž nastříleli skotskému mančaftu osm branek, si to jistě zaslouží. Los dalšího kola je naplánován na zítřek v Nyonu ve 13:30. SK Sigma Olomouc - FC Aberdeen 3:0 (3:0) Branky: 5. Janotka (Petr), 13. Kaščák (pen.), 45. Hubník (Dreksa) Rozhodčí: Michal Weiner - Carsten Kadach, Norbert Grudzinski Diváci: 7405 ŽK: Langfield, Foster ČK: Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Bajer, Kaščák - Janotka, Hořava (46. Ordoš), Hubník (66. Otepka) - Petr (58. Šultes) Aberdeen FC: Langfield - Foster, Duff, Considine, Mulgrew - Mackie, McDonald, Kerr, Aluko - Miller, Maguire (85. Megginson)