Sigma smetla Ústí nad Labem 3:0

27.02.2011 / A tým

Hanáci vkročili dobře do jarních odvetných bojů, když v Teplicích s Ústím nad Labem vyhráli s přehledem 3:0. První jarní branku dal ve dvaatřicáté minutě Tomáš Janotka, jemuž přesně přihrál Pavel Šultes. Ve druhém poločase přidal další branky Martin Doležal, pro něhož to byly premiérové ligové góly. Tým získal tři body a potěšil zhruba šedesátku fanoušků, která dorazila povzbudit Sigmu přímo na zápas. Trenér Zdeněk Psotka se musel obejít bez zraněného Jakuba Petra a nemocného kapitána Radima Kučery. Na místo zkušeného stopera se postavil ke svému ligovému debutu devatenáctiletý obránce Václav Koutný. V základní sestavě severočeského soupeře nastoupil od prvních minut Pavel Dreksa, kmenový hráč Sigmy Olomouc. Z ospalého úvodu prvního poločasu probudil několik stovek domácích fandů v sedmnácté minutě Jindráček, jehož hlavička mířila pod břevno brankáře Petra Drobisze. Olomoucký gólman se nenechal zaskočit a míč v pohodě vyrazil. Ve dvaadvacáté minutě pak po centru Veverky hlavičkoval do boční sítě Zdeněk Volek. Sigma se do první velké šance dostala ve dvaatřicáté minutě a hned ji proměnila. Míč si před pokutovým územím zpracoval Pavel Šultes, míč poslal mezi ústecké obránce na nabíhajícího Janotku, který sám před brankářem Vorlem nezaváhal a poslal Sigmu do vedení. O sedm minut později mohla Sigma svůj náskok zvýšit. Na branku Michala Vorla uhánel Pavel Šultes stíhaný Vlastimilem Stožickým. Ústecký hráč zatáhl za záchranou brzdu a Pavla Šultese poslal k zemi. Rozhodčí Matějek podle pravidel tasil ihned červenou kartu a Sigma měla výhodu standardní situace. Michal Vepřek však slabou střelou poslal míč přímo do rukavic brankáře Michala Vorla. O poznání lepší druhá půle začala lépe pro olomouckou Sigmu. V devětačtyřicáté minutě vybídl Hořava ke skórování Marina Doležala, jeho šanci ale zlikvidoval domácí brankář Vorel. Sigma se prezentovala živější hrou a měla i více šancí. Ve třiapadesáté minutě pálil mimo Lukáš Bajer. Nepřesnou střelou se prezentoval v osmapadesáté minutě i Tomáš Hořava. Aktivnější Sigma vstřelila druhou branku v pětasedmdesáté minutě, kdy čerstvý Tomáš Přikryl napálil míč přímo do Vorla, ten jej vyrazil na dobíhajícího Doležala, který míč uklidil do brány. Pro dvacetiletého útočníka to byla první trefa v Gambrinus lize. V devětasedmdesáté minutě se mladý útočník prosadil podruhé, když po centru Michala Vepřeka zamířil přesně mezi nohy brankáře Vorla a rozvlnil jeho síť potřetí. A mohly přijít i další branky. Ránu Schulmeistera Vorel vyrážel na roh, Hořava pálil vedle, Bajer nad. Sigma si tak v 18. kole Gambrinus ligy připsala pohodové vítězství 3:0 na půdě nováčka z Ústí nad Labem.
FK Ústí nad Labem - SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1) Branky: 32. Tomáš Janotka (Šultes), 75. Doležal (Přikryl), 79. Doležal (Vepřek) Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Mencl ČK: 39. Stožický (Ústí) Diváci: 1253 Sestavy: FK Ústí: Vorel - Stožický, Dreksa, Valenta, Dvořák - Doležal, Vrtělka, Martykán (86. Lamesič), Volek (66. Polák) - Jindráček, Veverka (75. Krbeček). Trenér Svatopluk Habanec. SK Sigma: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle "K", Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Doležal (86. Navrátil), Ordoš (72. Přikryl), Šultes (83. Schulmeister). Trenér Zdeněk Psotka. Střely na: 1:10 Střely vedle: 4:6 Rohy: 4:5 Fauly: 11:11 Ofsajdy: 2:2