Sigma smolně podlehla Spartě 0:1

05.11.2011 / A tým

Ve 13. kole Gambrinus ligy hostila SK Sigma Olomouc na fotbalovém stadionu Androva sportovního areálu pražskou Spartu. Přestože se Sigma tlačila téměř celé utkání do útoku, branku Spartě nevstřelila a prohrála 0:1. Zdeněk Psotka musel zasáhnout do obranné čtveřice, kde vykartovaného Aleše Škerleho nahradil Václav Koutný. V útoku dostala důvěru trojice Navrátil, Heinz, Varadi. Jen na lavičce náhradníků začínal Jakub Petr. Motokáry Olomouc v novém stylu Sparťané šli v utkání brzy do vedení. Běžela třináctá minuta, když sudí Jech neposoudil zákrok na Rossiho jako faul, dlouhý nákop zpracoval Kadlec a tváří v tvář prostřelil Zdeňka Zlámala. V šestnácté minutě odvrátila obrana pražanů pokus Navrátila na rohový kop, z něhož Vepřek našel hlavu Rossiho. Brazilský středopolař ale neměl seřízená mířidla a minul. V jedenadvacáté minutě se pokoušel ohrozit sparťanskou branku opět Navrátil. Stejnému hráči nevyšla dorážka ani o dvě minuty později a vysoko přestřelil. V šestatřicáté minutě opět zkoušel střílet Navrátil. Ze třiceti metrů brankáře Švengra nepřekvapil. Těsně před koncem první půle měla Sigma výhodu standardní situace. Míč si postavil Marek Heinz a levačkou namířil jen těsně vedle levé tyče brankáře Švengera. Ve druhém poločase se Sparťané zatáhli do obrany a vyčkávali na útočné kombinace Hanáků. V sedmašedesáté minutě Michal Vepřek zakroutil míč na Varadiho, který mířil opět vedle. Sigma ve druhé půli uzamkla soupeře na jejich polovině. V osmdesáté minutě byl po rohovém kopu Hanáků stažen v pokutovém území Tomáš Hořava. Sudí Jech si penaltového faulu nevšiml. Přestože se Sigma hnala za vyrovnáním, závěrečné minuty ovládli sparťané neustálým poleháváním po pažitu Androva stadionu. Minutu před koncem mohl uhánět sám na bránu Zdeněk Klesnil. Rozhodčí Jech jeho sólo přerušil a zapískal předchozí faul na Lukáše Bajera. Dvouminutového nastavení využili hosté ke střídání Libora Sionka a Sigma tak prohrála 0:1.
SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 0:1 (0:1) Branky: 13. Kadlec. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pospíšil ŽK: Heinz, Hořava, Vepřek - Sionko, Švenger, Hušek. Diváci: 8094. Sigma: Zlámal – Janotka (33. Přikryl), Kučera (C) (61. Petr), Koutný, Vepřek – Hořava, Rossi, Bajer – Navrátil (78. Klesnil), Heinz, Varadi. Trenér Zdeněk Psotka. Sparta: Švenger – Vidlička, Jarošík, Zápotočný (79. Brabec), Pamič – Hušek – Sionko (90. Mareš), Hušbauer, Matějovský (C), Krejčí – Kadlec (68. Slepička). Trenér Martin Hašek.
Střely na: 1:4 Střely vedle: 6:3 Rohy: 5:6 Fauly: 24:28 Ofsajdy: 1:1 Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc