Sigma Spartu přehrávala, na Letné však padla

22.04.2011 / A tým

V předehrávce pětadvacátého kola Gambrinus ligy byla Sigma Olomouc hostem pražské Sparty. Přestože měla více možností, ze kterých mohla skórovat, nevezou fotbalisté domů na Hanou ani bod. V devětapadesáté minutě udeřil hlavou po standardní situaci kamerunský útočník Leonard Kweuke. V závěru zápasu zvyšoval na konečných 2:0 Kamil Vacek z pokutového kopu. Trenér Psotka vsadil v útoku na uzdraveného Jakuba Petra, Jana Navrátila a Michala Ordoše. Na Hané zůstal Jan Schulmeister, jehož trápí svalové zranění. Sigma začala na Letné nebojácně a dlouhou dobu byla lepším týmem. První příležitost spálil již v desáté minutě Michal Ordoš, který si naběhl na centr Michala Vepřeka, a hlavičkoval jen do blízkosti brankáře Blažka. Ve dvacátéšesté minutě mohl skórovat po rohovém kopu Daniel Rossi. Jeho hlavičku parádním zákrokem vyrazil Blažek. Technická Sigma dělala domácím problémy. Ti se tak uchylovali za cenu žlutých karet k tvrdým zákrokům. Nejkásnější akce zápasu přišla ve třiatřicáté minutě. Jan Navrátil na pravé straně pokutového území přihrál Petrovi, ten našel Hořavu, který napálil míč do tyče. Po první půli, v níž Sigma svého soupeře předčila ve všech směrech, začali Hanáci dobře i ve druhém poločase. Optickou převahu olomoučtí fotbalisté nevyužili. Po hodině hry se zadařilo domácím a Sigma doplatila na svou smůlu v koncovce. Po rohovém kopu Kamila Vacka si v pokutovém území zpracoval míč Kweuke a obloučkem přehodil Petra Drobisze. Zaskočená Sigma nepolevila a opětovně dobývala letenskou branku. Všechny pokusy ale skončily před brankovou čarou. Naopak v závěru zápasu dostala Sparta výhodu pokutového kopu, který proměnil exolomoucký fotbalista Kamil Vacek. Penalta se zahrávala po souboji rameno na rameno mezi Škerlem a Pekhartem, ke kterému došlo daleko před pokutovým územím.
AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0) Branky: 59. Kweuke, 90. Vacek (pen.) Rozhodčí: Bílek – Handlíř, Tacina. ŽK: Matějovský, Kušnír, Kladrubský - Škerle, Hořava. Diváci: 9491 Sparta: Blažek (46. Zítka) - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Matějovský, Vacek, Podaný - Kerič (46. Kladrubský), Kweuke (80. Pekhart), Kadlec. Trenér Jozef Chovanec. SK Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek - Rossi, Hořava, Bajer (86. Tomeček) - Navrátil (71. Přikryl), Ordoš, Petr (60. Šultes). Trenér Zdeněk Psotka. Střely na: 3:7 Střely vedle: 3:2 Rohy: 6:7 Fauly: 13:21 Ofsajdy: 3:1