Sigma splnila povinnost a postoupila

19.10.2011 / A tým

V odvetě osmifinálového utkání Ondrášovka cupu Sigma potvrdila roli papírově silnějšího a stvrdila postup do další fáze této soutěže. Vítězství 1:0 na Andrově stadionu zařídil v devětadvacáté minutě americký útočník Stefan Jerome. Trenér Zdeněk Psotka dal příležitost hráčům širšího kádru. V základní sestavě se tak mohli ukázat brankář Šustr, obránci Hála s Koutným, v záložní řadě Nepožitek a v útoku Jerome a Vavřík. První šanci v utkání měli hosté. Jasanský svůj průnik zakončil centrem na Macha, který zblízka pálil na olomouckou branku. Brankář Šustr ale reflexivním zákrokem vyrazil míč na rohový kop. Ve třiadvacáté minutě potěšil oko diváka Radim Nepožitek, jenž svým obloučkem ze čtyřiceti metrů prověřil pozornost brankáře Fryštáka. O šest minut později šla Sigma do vedení. Vavřík převzal míč od Adama Varadiho a vypálil. Brankář Fryšták jeho pokus vyrazil na zadní tyč, kde dorážel do prázdné branky Stefan Jerome. Ve dvaapadesáté minutě mohl vedení Hanáků zvýšit Adam Varadi, ale Fryšták ho vychytal. Čtvrt hodinky před koncem utkání se hosté zmohli na rychlý protiútok, Jasanského tváří v tvář vychytal Martin Šustr. Těsně před vypršením řádné hrací doby si vypracoval Lukáš Bajer sérii šancí. Nejprve převzal míč od Jeromeho a vypálil na brankáře Fryštáka, poté ze dvaceti metrů branku netrefil a za další dvě minuty vystrašil gólmana hostí dalekonosnou střelou, kterou musel vyrazit na roh. Sigma tak po výsledcích 4:1 a 1:0 postoupila. V dalším kole Ondrášovka cupu se Sigma střetne s Baníkem Ostrava, který vyřadil Slovácko. Zápasy jsou na programu až v jarní části soutěže a Sigma začíná na půdě soupeře. „Jsme rádi, že se nám podařilo potřetí za sebou postoupit do jarní části Ondrášovka Cupu. Jsme také rádi, že to bylo i výraznějším rozdílem,“ řekl trenér Zdeněk Psotka. V zápase udělal několik změn, převážně nastoupili hráči, kteří v posledním ligovém utkání nebyli v základní sestavě. „Pohybem se mi velmi líbil Honza Navrátil,“ podotkl.
SK Sigma Olomouc - FK Sparta MAS Seziomovo Ústí 1:0 (1:0) Branky: 29. Jerome (Vavřík). Rozhodčí: Ochotnický – Mencl, Košec. Diváci: 485. První zápas: 4:1, postupuje SK Sigma. SK Sigma: Šustr – Hála, Koutný, Škerle, Vepřek "C" (60. Murin) – Nepožitek, Rossi, Navrátil (67. Bajer) – Vavřík, Jerome, Varadi (75. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka. FK Spartak: Fryšták – Kotrba, Ptáček (60. Hric), Nesvadba "C", Rožboud (75. Kalášek) – Cíferský, Dobal, Šturma – Vukadinović, Jasanský – Mach (68. Kočí). Trenér Luboš Zákostelský.
Střely na: 5:4 Střely vedle: 7:5 Rohy: 5:8 Fauly: 8:14 Ofsajdy: 3:4