Sigma splnila úkol

12.04.2008 / A tým

Přidány fotografie z utkání - V předehrávce 25.kola 1.Gambrinus ligy porazila Sigma Viktorii Plzeň gólem Onofreje, ktrerý v prvním poločase proměnil penaltu. Martin Pulpit musel před sobotním duelem řešit opět trable se sestavou. Zatímco Bajera trápila viróza, Rossi si přivodil zranění na tréninku. Fit nebyli ani Štěpán, Melinho a Rýdel. Sigmě se v úvodu nepovedla její tradiční zbraň - zatlačit soupeře od prvních minut zápasu před vlastní pokutové území. Přestože byla aktivnějším mužstvem, k šancím to příliš nevedlo. Již po deseti minutách se Plzeň uchýlila ke své pověstné taktice - štřádání vteřinek. Západočeský obránce Petr Trapp vydržel ve středovém kruhu celé dvě minuty a přestože ho zákrok olomouckého hráče jistě bolel, zůstal nakonec na hřišti po celých devadesát minut. Taktika plzeňského mužstva se však rozpadla v sedmadvacáté minutě, kdy se u brankové čáry dostal k míči Laco Onofrej, než však stihl cokoli vymyslet, nešetrně jej zezadu sestřelil Halama. Rozhodčí Mikel neváhal a nařídil pokutový kop. K jeho zahrávání se postavil sám faulovaný a poslal Sigmu do jednobrankového vedení. Nervózní hosté se nemohli dostat do zápasu. Již v devětatřicáté minutě byl střídán Ludovic Sylvestre, jemuž hrozilo vyloučení. Nejprve kopl do míče po odpískání, o pár minut později nešetrně zajel do Onofreje. Rozhodčí Mikel ho jen napomenul. V závěru poločasu mohla Sigma přidat druhou branku, Hubník však čtyři minuty před půlí Krbečka neprostřelil. Ve druhé půli zkoušeli domácí hráči více štěstí z dálky. V 52. minutě se ke střele ze třiceti metrů napřáhl Kazár, míč však orazítkoval jen horní tyč. O dvě minuty později pálil opět z dálky Janotka, Krbeček vyrazil jen před sebe, Buena však zastavil v dorážení praporek pomezního. V pětasedmdesáté minutě přišla další šance Sigmy. Randa nacentroval na malé vápno, kde skákal Bueno, bránu však přestřelil. Když se v nastaveném čase neprosadil ani Hořava, připsala si Sigma hubené, ale zasloužené vítězství. "Do penalty byla hra Plzně slabá, ale my jsme v prvním poločase nedokázali přidat druhou branku. Ve druhém jsme se zase obávali o výsledek, abychom se v posledních pěti kolech nemuseli třást o záchranu. Velká škoda neproměněných šancí, mrzí mě hlavně břevno Kazára a šance Buena," říkal po zápase na tiskové konferenci trenér Martin Pulpit. "Bohužel dnešní den začal zraněným Rossiho. Virózu měl i Bajer a Schulmeister, takže komplikace byly velké. Nechci se vymlouvat, ale dnes to zapříčinil i zdravotní stav našeho družstva," doplnil záhy. SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0) Branka: 27. Onofrej z pen. Sestavy: Sigma: Drobisz - Randa, Šuškavčevič (75. Hudec), Škerle, Heidenreich - Janotka, Kaščák, Onofrej (69. Jindřišek), Kazár - Hubník (73. Hořava), Bueno Plzeň: L. Krbeček - Malcharek, Halama (77. Psohlavec), Navrátil, Smola - Varadi, Rada, Trapp, Lecjaks (58. Vrzal) - T. Krbeček, Sylvestre (39. Borek) Statisktiky, sestavy a záznam online přenosu najdete v sekci A tým, podrobnou reportáž přineseme ve večerních hodinách.