Sigma splnila úkol a postupuje

31.08.2010 / A tým

Na velice podmáčeném hřišti Jiskry Ústí nad Orlicí nastoupila Sigma ke druhému kolu Ondrášovka Cupu. Zdeněk Psotka pozměnil ligovou sestavu, když na levý kraj obrany vyslal Milana Machalického, do zálohy postavil Melinha a v útoku od první minuty nastoupil Václav Vašíček. Jiří Saňák, bývalý trenér olomoucké mládeže, ve východočeském klubu spoléhá na několik jmen spojených s oloumouckým fotbalem. Modrobílý dres v minulosti oblékali Jan Javůrek, Vít Pászto nebo Jan Roupec. Družina Zdenka Psotky byla od začátku utkání aktivnějším týmem. Již ve třetí minutě měl příležitost ke střelbě Václav Vašíček, jeho pokus však ústecká obrana zblokovala. O pár minut později pálil z přímého kopu Melinho, brankář Novák jeho bombu vyškrábl a míč od horní tyče putoval do zámezí. V jedenácté minutě se Sigma již radovala ze vstřelené branky. Na rohu pokutového území převzal míč obránce Milan Machalický, udělal kličku domácím obráncům a přesně vypálil. Do dvoubrankvohého vedení se Sigma dostala další šancí. Míč z hloubi pole převzal Navrátil a sám před brankářem Novákem se nemýlil. Branka padla i z dalšího útoku. Po levé straně utekl ústecký záložník Jan Javůrek, nacentroval do pokutového území, kde Borek ve skluzu usměrnil míč za záda Martina Blahy. Hanáci vedení do konce poločasu neudrželi. Ve třicáté minutě napřáhl z pravé strany hřiště Zdeněk Dostál a jeho krásná rána skončila až za zády brankáře Blahy. Olomoucký brankář se navíc při pokusu lapit míč zranil a musel ze hřiště. Sigma v závěru poločasu přidala. Na těžkém terénu se jí sice nedařilo kombinovat s takovou lehkostí jako v ligových zápasech, ale šance si přesto vytvářela. Neujaly se však pokusy Jakuba Petra, Melinha ani Václava Vašíčka. Strhnout vedení na svou stranu se podařilo hráčům Sigmy v pětapadesáté minutě, kdy v pokutovém území srazil ústecký brankář Novák olomouckého Petra. Míč si k penaltové značce postavil Tomáš Janotka a střelou doprostřed brány poslal Sigmu do vedení. Do dvoubrankového vedení dostal Sigmu čtvrt hodiny před koncem zápasu střídající útočník Tomáš Přikryl, který zužitkoval přesnou přihrávku od Jakuba Petra. V pětaosmdesáté minutě se role obou hráčů otočily. Tomáš Přikryl zatáhl míč po levé straně hřiště a přesnou přízemní příhrávkou vybídl Jakuba Petra k zakončení do prázdné brány. Po jasném průběhu hry tak Sigma postoupila do třetího kola Ondrášovka Cupu. Svého soupeře se dozví zítra.
TJ Jiskra Ústí nad Orlicí - SK Sigma Olomouc 2:5 (2:2) Branky: 14. Borek, 30. Dostál - 11. Machalický (Bajer), 13. Navrátil (Blaha), 55. Janotka (pen.), 76. Přikryl (Petr), 85. Petr (Přikryl). Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Pilný Diváci: 1050 ŽK: Navrátil Sestavy: Ústí: Novák - Tomášek, Chudý, David "K", Stejskal - Pászto, Vaňous, Roušar (67. Roupec), Javůrek (74. Ráb) - Dostál, Borek (62. Kukla) SK Sigma: Blaha (32. Drobisz) - Janotka, ŠKerle "K", Dreksa, Machalický - Rossi, Bajer, Melinho (66. Přikryl) - Petr, Vašíček (81. Kalas), Navrátil