Sigma stíhá Plzeň, Liberci nadělovala

18.09.2010 / A tým

Fotbalový koncert předvedla v devátém kole Gambrinus ligy olomoucká Sigma. Přestože trenér Zdeněk Psotka udělal dvě změny v sestavě, na hře to znát nebylo. Na levém kraji obrany se poprvé v sezoně představil Milan Machalický, uprostřed hřiště zase operoval technik Hořava. Úvod duelu byl pro fanoušky Sigmy jako z říše snů. Sotva diváci stihli usednout na svá místa, radovali se z první branky. Brankář severočechů David Bičík ve druhé minutě špatně přečetl hru, na hranici pokutového území byl přetlačen Hubníkem, který techickou střelou skóroval. V této sezoně si připsal sedmou přesnou trefu a drží se na špici tabulky střelců. Od vstřelené branky uplynulo sotva deset minut, když si na pravé straně uzmul míč Michal Hubník a přesným centrem našel hlavu Jakuba Petra. Dvacetiletý útočník s pomocí břevna poslal Sigmu do dvoubrankového vedení. Modrá lavina nabývala na síle a přišla třetí branka. Na hranici pokutového území si vyměnili míč Hořava s Navrátilem a druhý jmenovaný přesnou střelou potřetí překonal brankáře Bičíka. Šanci na korekci stavu měl liberecký Slovan ve třiačtyřicáté minutě. Nikým nehlídaný Jakub Vojta se ocitl sám před šestnáctkou, šance se však zalekl a napálil míč vysoko nad branku. Liberecký trenér Petřík se odhodlal po brankové smršti zasáhnout do sestavy, když po pětadvaceti minutách hry vystřídal obránce Lišku za chorvatského obránce Vulina. "Bylo to ze zdravotních důvodů. Má natažené vazy v koleni a čeká ho vyšetření," vysvětloval po utkání kouč Josef Petřík. V poločase pak sáhl do sestavy podruhé. Z kabin se nevrátil Miloš Bosančic, naopak v poli jej nahradil Sivrič. Druhý poločas Sigma pokračovala v ofenzivní hře, do hry se začal dostávat i Liberec. Branky však stříleli opět jen domácí. V šestapadesáté minutě zvyšoval na 4:0 Tomáš Janotka, jehož střelu tečoval za záda Bičíka obránce Holeňák. Šance se možily na obou stranách. Nejprve v sedmapadesáté minutě zahodil velkou šanci domácí Navrátil, o pár minut později mířil do rukavic brankáře Drobisze liberecký Štajner. V osmašedesáté minutě měl zase šanci olomoucký Hubník, ale fantastický zákrokem se blýskl brankář Bičík. O minutu později zase reagoval Lieberec střelou Váchy, kterou vychytal Drobisz. V závěru zápasu dal příležitost trenér Psotka opět Michalu Ordošovi, který se rozehrává po zranění. Byl to jeho teprve druhý start v probíhajícím ročníku Gambrinus ligy. Modrá lavina ani v závěru zápasu nepolevila. Tři minuty před koncem předvedl oku lahodící individuální akci útočník Přikryl. Dostal se i ke střele, kterou s vypětím sil zneškodnil brankář Bičík. "Dneska se ukázalo, že fotbal nemá logiku. Jsem přesvědčen, že s Boleslaví jsme hráli lepší fotbal," srovnával po zápase kouč Sigmy zdeněk Psotka remízový výsledek s Boleslaví a kanonádu s Libercem. "Dneska jsme z prvních střel dali tři góly. Zbytek poločasu to nebyl dobrý výkon. To bylo zapříčeněno i dobrou hrou Liberce," hodnotil Psotka a litoval dalších nevyužitých šancí. "Mohli jsme přidat další branky a udělat radost divákům, kteří dnes přišli."
SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 4:0 (3:0) Branky: 2. Hubník (Janotka), 12. Petr (Hubník), 16. Navrátil (Hořava), 56. Janotka (Petr) Rozhodčí: Damková - Marek, Moláček Diváci: 5020 ŽK: Vácha, Gecov (oba Liberec) Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Machalický, Škerle "K", Dreksa, Janotka - Bajer (75. Ordoš), Rossi, Hořava - Petr (70. Šultes), Hubník, Navrátil (63. Přikryl) FC Slovan: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák "K", Dejmek, Liška (25. Vulin) – Štajner, Gecov, Vácha, Vojta (61. Papoušek), Bosančič (46. Sivrič) – Kerič