Sigma těsně podlehla Jablonci

25.08.2013 / A tým

Utkání 6. kola Gambrinus ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma na Andrově stadionu proti Jablonci. Hanáci nastoupili ve stejném složení základní sestavy jako v předchozím dějství ligové soutěže. Zápas pro Sigmu nedopadl dobře, prohrála 0:1. Aktivněji začala Sigma, ve 12. minutě brankář Valeš vyrážel jedovatou střelu Lietavy. Po chvíli hledal Lietavu přihrávkou Falta, Ivan byl sice volný, ale kousek v ofsajdu. Hosté se ale také jen nebránili. Do dobré šance se dostal Kopic, na štěstí pro domácí střílel z úhlu vedle. Ve 29. minutě byl po hezké přihrávce sám před brankářem Falta, ale nestačil gólmana obhodit. Ale jinak se oba mančafty do žádných větších šancí nepouštěly. Ani úvodní minuty druhého poločasu změnu stavu nepřinesly. V 55. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Šindelář, ale brankář se překvapit nenechal. Stejně jako po minutě na druhé straně gólman Zlámal. V 61. minutě zahrávala Sigma přímý kop z dobré pozice, ale Pospíšil mířil nad. V 68. minutě zkoušel Zlámala překvapit Piták, jeho pokus zastavilo břevno. Z protiútoku se protáhl do zakončení Lietava, ale pálil nad. Devět minut před koncem se dostali hosté po rozehrané standardce do vedení. Vyrovnat mohl v nastaveném čase Doležal, ale kousek minul. „Začátek utkání nám vyšel, ale postupně jsme ztratili střed hřiště, kde jsme nechali hodně místa Pitákovi, přes kterého hrál soupeř všechny akce. My jsme dnes nebyli přesní a neměla takovou kvalitu jako v Boleslavi, soupeř byl tentokrát lepší,“ řekl trenér SK Sigma Martin Kotůlek. SK Sigma Olomouc – Jablonec 0:1 (0:0) Branka: 81. Kysela. Rozhodčí: Královec – Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Piták. Diváci: 4534. SK Sigma: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek – Karaš (65. Doležal), Šindelář (73. Ordoš), Pospíšil – Navrátil, Lietava, Falta. Trenér Martin Kotůlek. Jablonec: Valeš – Čížek, Beneš, Kysela, Novák – Vošahlík (89. Zoubele), Piták, Loučka, Vaněk, Kopic (88. Jablonský) – Třešňák (72. Hubník). Trenér Roman Skuhravý. Střely na: 3:6 Střely vedle: 4:8 Rohy: 9:10 Fauly: 12:12 Ofsajdy: 3:2

9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej9. kolo: Sigma hraje doma proti Žižkovu, pak můžete stihnout i hokej
| 29.09.2016
Páteční zápas SK Sigma píská MrázekPáteční zápas SK Sigma píská Mrázek
Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby