Sigma těsně podlehla Plzni

22.05.2013 / A tým

Ve 28. kole Gambrinus ligy měl SK Sigma Olomouc na Andrově stadionu za soupeře Viktorii Plzeň. Trenér Hanáků Martin Kotůlek musel při své domácí premiéře udělat nějaké změny v sestavě, hrát nemohl vykartovaný Michal Vepřek, chyběl také zraněný Michal Ordoš. První roh zápasu kopala ve3.minutě Sigma, ale vážné ohrožení brány z toho nebylo. Po minutě měli roh hosté a byli nebezpečnější. Zakončení po skrumáži vykopával na brankové čáře Dreksa. V 8.minutě napřáhl z velké dálky Petr, s jeho bombou měl brankář Kozáčik plné rukavice práce. V 15.minutě nacentroval zprava Schulmeister, na zadní hlavičkoval Petr, ale nebyl přesný. Ve čtyřiadvacáté minutě kopali domácí přímák, míč prodloužil Škerle, Kozáčik ho lapil těsně před Dreksou. Hosté ale byli také nebezpeční, domácí defenzíva jim ale nic vážného nedovolila. Ve 39.minutě se dostal k zakončení hlavou Kolář, ale vystřelil vysoko nad. V poslední minutě první půle musel brankář Zlámal ven proti Ďurišovi a byl úspěšný. Druhý poločas začal opět střelou Petr, jeho pokus zdálky ztlumil Kozáčik v koši. V 54.minutě po přímém kopu zakončoval Čišovský, Zlámal byl nachystaný a vyrazil. O pět minut později zakončoval po přímém kopu Kovařík, Zlámal opět předvedl dobrý zákrok. V 64. minutě odpískal rozhodčí Franěk po zákroky Javůrka pokutový kop. Tu Zdeněk Zlámal Horváthovi zneškodnil! V 68. minutě Zlámal opět skvěle zasáhl, vyrazil na roh bombu Kovaříka. O tři minuty později vypálil zdálky tvrdě do šibenice Šindelář, Kozáčik jeho pumelice vyrazil na roh. V 74. minutě hlavičkoval Falta, jeho tečovaný pokus třel pravou tyčku! O tři minuty později Sigma inkasovala, po rozehraném rohovém kopu se prosadil hlavou Kolář. Těsnou prohrou Sigmy zápas skončil. SK Sigma Olomouc – Viktoria Plzeň 0:1 (0:0) Branka: 77. Kolář. Rozhodčí: Franěk – Jiřík, Pospíšil. ŽK: Kovařík, Rajtoral. Diváci: 6884. SK Sigma: Zlámal – Koutný, Dreksa, Škerle, Javůrek (83. Rolinc) – Schulmeister (61. Falta), Navrátil, Šindelář (83. Pospíšil), Hořava, Petr – Varadi. Trenér Martin Kotůlek. Plzeň: Kozáčik – Řezník, Čišovský, Hejda (15. Ďuriš), Limberský – Rajtoral, Darida, Kolář, Horváth, Kovařík – Bakoš (27. Tecl). Trenér Pavel Vrba. Střely na: 5:9 Střely vedle: 6:6 Rohy: 4:13 Fauly: 14:9 Ofsajdy: 1:2

Stačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon FaltaStačilo jenom trefit bránu, řekl Šimon Falta
| 28.09.2016
Chce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl ŠkerleChce to prostě hrát takhle každé utkání, řekl Škerle
| 27.09.2016
Zápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. říjnaZápas SK Sigma vs. Znojmo ve středu 19. října
Začal předprodej na páteční zápas SK SigmaZačal předprodej na páteční zápas SK Sigma
Chorý dal dva góly, Buchta má třetí nuluChorý dal dva góly, Buchta má třetí nulu
| 26.09.2016
Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!Páteční zápas SK Sigma vs. Žižkov již od 16.00!
Jílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana ŠtěrbyJílek: Výhru výrazně kalí zranění Jana Štěrby
Sigma má další tři body, Chorý dvakrát skórovalSigma má další tři body, Chorý dvakrát skóroval