Sigma těsně podlehla Slovanu Liberec

18.03.2007 / A tým

V 19. kole I. Gambrinus ligy cestovala Sigma do Liberce a nečekal ji lehký soupeř. Slovan je stále ve hře o titul a v prvním letošním utkání podlehl na domácí půdě Slavii. Sigma zaváhala v úvodu obou poločasů a protože výsledek korigovala jen jednou brankou, prohrála 1 – 2. FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 2 - 1 (1 - 0) Sigma, oslabená o pět hráčů, necestovala na sever Čech s cílem bránit bezbrankový stav. Naopak. V sestavě udělal trenér Petržela několik změn. Od začátku se v útoku objevil vedle Lukáše Hartiga i Michal Hubník. V záloze potom vedle Melinha Filip Rýdel a v bráně dostal po dlouhé době šanci Tomáš Lovásik. Ten neměl v 1. poločase mnoho práce. V 6. minutě se před ním objevil Blažek, ale lekl se jasné šance a netrefil dobře míč. V 7. minutě jej na holičkách nechali spoluhráči. Vepřek odevzdal soupeři špatnou přihrávkou míč, Papoušek využil momentu překvapení a poslal míč přesně mezi obránce Sigmy na Hodúra. Ten si jej na hranici ofsajdu přebral, dovolil si kličku brankáři a do prázdné svatyně skóroval, 1 – 0. Možná, kdyby se Jindřišek nehlásil jako ve škole, když proklamoval ofsajd Hodúra, mohl brance zabránit…Sigmu gól nepoložil. Naopak. Chopila se pomalu iniciativy a v 1. poločase byla aktivnějším týmem. Ve 12. minutě pálil tvrdě i přesně Rýdel. Hauzr vyrazil s námahou na roh. O pět minut později si precizní pas Vepřeka do pokutového území převzal Hubník. Sám před libereckou bránou však promeškal okamžik ke střele a Polák mu míč odkopl. Ve 23. minutě se již hráči z Hané radovali. Ne dlouho. Rozhodčí Makovička branku Hubníka pro údajný ofsajd neuznal! Ofsajdu však předcházela jasná ruka Košťála v pokutovém území. Hanáci vypadli na deset minut ze hry. Ve 34. minutě zahrával po faulu na Hubníka Melinho nepřímý kop. Ten proletěl až k domácímu brankáři, který míč zkrotil až na brankové čáře. Dorážka Komárka byla zbytečná a hráč si za ni vysloužil žlutou kartu. O tři minuty později si po faulu na Janotku postavil míč Vepřek. Jeho centr poslal hlavou Hubník těsně nad branku! Sigma se snažila vyrovnat a hnala se vpřed. Již v nastaveném čase 1. poločasu byl před pokutovým územím faulován Jindřišek. Míče se chopil opět Vepřek. Tentokrát však volil přímou střelu, ale jen do zdi. Jeho dorážka byla zase příliš vysoká. Převahu hosté vyjádřili pouze počtem rohových kopů. Na ty vyhráli 1. poločas 0 – 6… Do 2. poločasu vstoupila Sigma stejně jako do toho prvního, inkasovala branku. V 53. minutě vyslal svou druhou gólovou přihrávku Papoušek. Na ni si naběhl Blažek, ale protože byl tísněn Šedivým, šel do skluzu. Míč trefil tak šťastně, že ten proklouzl vyběhnuvšímu brankáři Sigmy mezi nohy, 2 – 0. Druhá branka Sigmu zlomila. Naopak Slovan se uvolnil, zodpovědně bránil v plném počtu a začal kontrolovat hru. Hanáci hráli v křeči, ztráceli míče a mnohdy zbytečně faulovali. Nastartovala je až 82. minuta, kdy skákavou střelou snížil Štěpán, 1 – 2. Následoval rohový kop, který Hauzr vyboxoval, a nepřímý kop, který obrana odhlavičkovala. Na víc se již Sigma nezmohla a odvezla si tak těsnou porážku 2 – 1. Nejvyšší soutěž má dva týdny pauzu. Poté se Sigma utká na domácí půdě s pražskou Slavií. SLOVAN: Hauzr – Šinglár (75. Sales), Polák, Janů (K) – Papoušek, Bílek, Hodúr, Boldrin (46. Liška) – Nezmar, Blažek (Brezinský). Trenér Lavička. SIGMA: Lovásik - Jindřišek , Komárek, Šedivý, Vepřek - Janotka (60. Štěpán), Melinho, Rýdel, Randa (K, 57. Onofrej), Hubník - Hartig (69. Petr). Trenér: Petržela. Branky: 7. Hodúr, 53. Blažek – 82. Štěpán Žluté karty: 45. Nezmar, 77. Papoušek, 86. Brezinský – 34. Komárek, 76. Rýdel, 90. Vepřek Rozhodčí: Makovička – Košec, Tauber Diváků: 5507