Sigma těsně prohrála

18.11.2012 / A tým

V posledním utkání první polovice Gambrinus ligy hráli fotbalisté SK Sigma Olomouc doma proti Jablonci. Modrá lavina sehrál smolný zápas. Celých devadesát minut měla výraznou územní převahu, ale na lacino inkasovanou branku z úvodu duelu gólově nedokázala i přes dostatek šancí najít odpověď a betonovou defenzivu soupeře překonat. Ve srovnání s předchozími zápasy udělal trenér Roman Pivarník jednu změnu v sestavě, místo Daniela Rossiho nastoupil v základu na pravém kraji obrany Tomáš Janotka. Sigma začala duel ofenzivně. Ve 3. minutě zakončoval kombinační akci střelou z malého vápna Klesnil, ale tísněn pálil vedle. Po chvíli šel Pospíšil mezi dva protihráče, ale nestačil vystřelit včas. Hosté byli v ofenzivě produktivnější, hned z prvního pokusu dali gól. Ve 14. minutě se hlavou trefil Lafata. Inkasovanou brankou se Sigma nenechala zabrzdit a stále se snažila hledat prostor v jablonecké defenzivě. Ve třiadvacáté minutě střílel zdálky Pospíšil, ale vedle. Pět minut poté utekl po levé straně Navrátil, ale střílel nad. Ve 36. minutě to opět zkusil zdálky Navrátil, Tentokrát byl přesný, ovšem brankář Valeš byl připravený. Pro druhý poločas trenér Pivarník vystřídal, Zdenu Klesnila nahradil Martin Doležal. Hned v úvodu druhého poločasu se dostal do slušné střelecké pozice Ordoš, z voleje vypálil pravačkou, ale mimo bránu. V 52. minutě už bylo zakončení přesné. Po přímém kopu hlavičkoval Pavel Dreksa, jablonecký gólman byl nachystaný. Po hodině hry vyjel na hranici vápna Tomáš Hořava, jeho střela měla razanci, ale ne přesnost, brankář ji lapil do koše. V 72. minutě byli nebezpeční hosté. Nikoliv ze hry, ale z přímého kopu. Hlavičku Beneše brankář Zlámal výtečným zákrokem vyrazil. Minutu poté byl v tutové pozici Navrátil, ale střela z voleje mu nesedla. V 75. minutě pálil Ordoš, jeho pokus byl zblokován na roh. Sigma měla drtivou převahu, ale gól dát nemohla. Jak v šestasedmdesáté minutě, kdy po centru Schulmeistera chyběl ke gólu krok Doležalovi. V 80. minutě měl čistou šanci střídající Hubník. Po pár sekundách pobytu na hřišti hlavičkoval kousek vedle, míč sklouzl po levé tyčce. V závěrečných minutách už se bojující Sigmě srovnat nepovedlo. V dalším zápase na Slovácku budou scházet Vepřek s Ordošem, které sudí Příhoda vykartoval ... SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 0:1 (0:1) Branka: 14. Lafata. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Jiřík. ŽK: Vepřek, Škerle, Janotka, Ordoš – Kysela, Valeš, Kopic, Lafata. Diváci: 6150. SK Sigma: Zlámal – Janotka (75. Schulmeister), Dreksa, Škerle, Vepřek – Ordoš, Hořava, Pospíšil – Petr (80. Hubník), Klesnil (46. Doležal), Navrátil. Trenér Roman Pivarník. Jablonec: Valeš – Kysela (76. Vaněk), Beneš, Novák (50. Štochl) – Jablonský, Kopic (63. Třešňák), Piták, Loučka, Kovařík, Čížek – Lafata. Trenér Václav Kotal. Střely na: 3:3 Střely vedle: 8:2 Rohy: 6:2 Fauly: 12:13 Ofsajdy: 5:0