Sigma těsně prohrála, König a M. Hubník trefili břevno

05.12.2005 / A tým

Tepličtí fotbalisté po pěti zápasech v první lize znovu poznali chuť vítězství. V dohrávce 15. kola na domácí půdě zdolali čtvrtou Olomouc těsně 1:0 díky brance záložníka Saboua ze 44. minuty a vyhráli poprvé od poloviny října. Severočeši tak zůstali na druhém místě tabulky a ztrácejí pět bodů na vedoucí Liberec. FK Teplice – SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0) Olomouc v minulém kole sice doma překvapivě podlehla nováčkovi z Jihlavy, ale v úvodu zápasu na Stínadlech byla aktivnější. I přesto, že se musela obejít bez několika hráčů základní sestavy. Už v páté minutě zatřásl břevnem po trestném kopu König, ve 24. minutě kroutil míč do branky Vyskočil, ale gólman Poštulka míč v poslední chvíli vytěsnil mimo tyče. Tepličtí v posledních třech zápasech vyšli střelecky naprázdno a také dnes se proti aktivně hrajícím Hanákům prosazovali jen stěží. Až po půlhodině domácí ožili. Po Doležalově rohu nejprve těsně vedle hlavičkoval Krmaš a pak hlavičku Saboua na brankové čáře zkrotil gólman Lovásik. Střelecké trápení zlomili domácí až ve 44. minutě, kdy Benátovu ránu Lovásik vyrazil jen před Saboua a ten zblízka dotlačil míč do sítě. Domácí středopolař tak stylově oslavil dnešní jednatřicáté narozeniny. Kouč Uličný ve druhém půli poslal do hry útočníka Babniče a už po třech minutách mohlo být vyrovnáno, ale nejlepší olomoucký střelec letošní sezony Michal Hubník po kličce brankáři Poštulkovi nastřelil v pádu jen spojnici. Vzápětí na druhé straně z dvaceti metrů napřáhl teplický špílmachr Benát, který pro změnu trefil jen tyč. Olomouc se v dalším průběhu nezmohla na vážnější ohrožení domácí branky, v útoku jí chyběla invence a moment překvapení. I proto, že se brazilský režisér Melinho prakticky nedostával k míči a útočníci Sigmy byli odříznuti od svých spoluhráčů. Domácí na vlastní polovině s přehledem odráželi slabé olomoucké pokusy. V 71. minutě mohly Teplice náskok pojistit, ale střídající Rilke před brankou netrefil Doležalův pas. Teplický trenér Vlastislav Mareček dnes po těsné výhře nad Olomoucí pochválil své hráče hlavně za bojovnost. Právě ta prý rozhodla o tom, že Severočeši ukončili pětizápasové čekání na vítězství. "Vítězství bylo vydřené, i gól byl hlavně otázkou vůle. Ale o to jsou takové výhry cennější," uvedl Mareček na tiskové konferenci. Uznal, že Olomouc byla nepříjemným soupeřem. "Těžko jsme se prosazovali, Olomouc má kvalitní defenzivu. Chtěli jsme hlavně udržet střed hřiště, kde je Olomouc velmi silná," nastínil Mareček taktické záměry. Potěšila jej také skutečnost, že jeho tým po třech utkáních dokázal vstřelit branku. "V minulých zápasech jsme měli šancí hodně a neproměňovali jsme je, dnes se nám to konečně podařilo," pochvaloval si Mareček, jehož svěřenci se naposledy střelecky prosadili 29. října na půdě Slovácka. Hodně nazlobený byl po zápase olomoucký trenér Petr Uličný, který u svých svěřenců postrádal více vůle a zápalu. "Potřeboval jsem, abychom na hřišti svedli válku, ale vůbec to tak nevypadalo. Byli jsme takoví ustrašení," řekl zachmuřeně Uličný. Citelná podle něj byla ztráta defenzivních pilířů: stoperů Kováře s Hudcem a defenzivního záložníka Špiláčka. "Bylo to hodně znát. Ti, co nastoupili místo nich, se sice snažili, ale nebyli tak důrazní. Dnes by pro nás byl velmi dobrý i bod, proto jsem postavil pětičlennou zálohu," uvedl Uličný, jehož tým si po minulé prohře s Jihlavou připsal další ztrátu. Dnešní zápas ukázal, že Olomouc na Teplice zahrát neumí. V posledních osmi vzájemných duelech uhrála jen dvě remízy. "Je to snad poslední mužstvo, které jsme při mém působení v Olomouci neporazili," řekl Uličný. Branka: 44. Sabou. Rozhodčí: Helebrant - Kordula, Ondo. ŽK: Kaufman, Hunal - Vyskočil, M. Hubník. Diváci: 1400. Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Hunal, Krmaš - Doležal (78. Szabo), Jirsák (83. Varadi), Sabou, Benát, Verbíř - Mašek (64. Rilke). Trenér: Mareček. Olomouc: Lovásik - König (68. Šultés), R. Hubník, Horáček, Randa - Vyskočil (46. Babnič), Melinho (75. J. Schulmeister), Rýdel, Onofrej, Pečnik - M. Hubník. Trenér: Uličný.