Sigma těžký mač v pohodě zvládla

05.03.2002 / A tým

Sigma těžký mač v pohodě zvládla Maximálně důležitý zápas čekal včera v podvečer fotbalisty SK Sigma Olomouc. Na Andrově stadionu hráli s patnáctým Chmelem Blšany a v mači dvou ohrožených museli vyhrát. To se jim také povedlo. Sigma zvítězila tři jedna, mohla nastřílet i více branek. Do tabulky si připsala cenné tři bodíky a může být přece jen o něco klidnější. SK Sigma - Blšany 3:1 (2:1) Sigma se radovala už v 8. minutě. Siegl rozehrál rohový kop, Reiter napálil balon na zadní tyči z voleje a vedení domácích bylo na světě. Jenže po pěti minutách už bylo srovnáno. Po autu a špatně odvráceném míči vystřelil z hranice vápna Šelicha a míč zapadl přesně k levé tyčce vaniakovy brány. Pak Sigma viditelně znervózněla a nepřesnými přihrávkami věnovala Blšanům hodně míčů. Naštěstí hluché období přečkala a deset minut před přestávkou přidala druhý gól. Glos zatáhl po levé straně míč, přihrál Sieglovi, jehož centr uklidil do sítě hlavou Mucha. Poločas ukončila jedovka Reitera z dvaceti metrů. Reiter skončil první půlku a také začal i tu druhou. Po patnácti sekundách druhého poločasu se hnal sám na bránu, ale trefil gólmana Chvalovského. To už hrál slovenský útočník v dresu Sigmy s nakopnutým kotníkem, ale ještě předvedl své umění. V 51. minutě se zbavil Drobného, přihrál Sieglovi. Ten se uvolnil, jenže sám před pálil jen do brankáře. V 54. minutě utekl po Zbožínkově příhře po pravé straně střídající Vlček a po jeho centru Reiter zasadil hostům třetí úder. V 58. minutě si to oba hráči zopakovali, avšak tentokrát šel Reiterův volej vedle. Deset minut poté málem zdramatizovali hosté zápas, to když Janda trefil hlavou tyčku. Jenže Sigma už si výsledek dokázala uhlídat a mohla jej i pojistit. Vlčkovu bombu z úhlu brankář Chvalovský s vypětím sil vyrazil na roh. V 74. minutě využil zaváhaní Velkoborského Rojka. Postupoval sám na vybíhajícího gólmana, ale místo chladnokrevného zakončení jej ukvapeně nastřelil. Pak ještě Rozehnal dvakrát nebezpečně hlavičkoval po rohových kopech, ale to už bylo jasné, že Sigma se po čtyřech zápasech zase může radovat ze zisku plného počtu bodů. Branky: 8. a 54. Reiter, 35. Mucha - 14. Šelicha. Rozhodčí: Puček - Zlámal, Pastyřík. ŽK: Špilár, Reiter - Pešír, Pazdera, Drobný. Diváci: 4611. Sigma: Vaniak - Kováč, Špilár, Rozehnal, Kučera - Zbožínek, Mucha, Krajčovič (46. Vlček), Glos - Siegl, Reiter (73. Rojka, 90. Ševela). Trenér Jiří Vaďura. Blšany: Chvalovský - Velkoborský, Sýkora, Drobný - Pazdera (79. Bartoš), Tichota, Šelicha, Pleško - Koubek, Pešír (55. Janda), Kalivoda (69. Sourada). Trenér Günter Bittengel. Olomoucký den, 4. března 200 2