Sigma U 12 – hokejová přestřelka

01.02.2011 / Sportovní třídy

Tým SK Sigma Olomouc U 12 odehrál v sobotu doma přípravný zápas proti Žilině. Domácí kluci po první poločase vedli, ale nakonec se slovenským soupeřem prohráli. SK Sigma Olomouc U 12 – MŠK Žilina U 12 4:6 (2:1) Za velkého mrazu se na umělé trávě hrál svižný fotbal s množstvím pěkných akcí a gólů. Hostům, kteří se představili jako velmi kvalitní tým chvíli trvalo, než přivykli hře na celé hřiště (pozn.: na Slovensku hrají mezi šestnáctkami v počtu 8+1). Hanáci začali s chutí a náporem, a už ve 3. minutě trefil Sláma z dvaceti metrů břevno. Skóre otevřel v 6. minutě po přihrávce Matouška střelou pod břevno Adam Obdržálek, který byl na zkoušce z 1. FC Valašský a svým výkonem v utkání prokázal, že by byl obrovská posila. Vzápětí měl tutovku Zifčák, ale mířil jen do gólmana. Poté se osmělili i hosté, když Ďurišovu střelu Gröger vyrazil na roh. Ve 13. minutě Zmrzlý vysunul Zifčák, ten se kličkou zbavil obránce a polovysokou střelou k tyči ze 14 metrů zvýšil na 2:0. Následovala další šance žilinského Ďuriše a domácího Zifčáka, ovšem bez gólového efektu. Hosté snížili z nenápadné akce ve 27. minutě, když Ďuriš po zemi prostřelil Grögera. Hned po změně stran předvedli hosté nádhernou kombinaci, když si doslova pohráli s obranou Hanáků a osamocený Múdry pěkným lobem srovnal skóre na 2:2. Hned po rozehrání orazítkoval Obdržálek tyč žilinské branky. Ve 37. minutě šel Zifčák sám na brankáře, jeho střela skončila vedle, když si nevšiml volného Zmrzlého. Hosté odpověděli tutovkou Ďuriše, kterou Gröger vyrazil. Ve 43. minutě byl ve velkém vápně faulován Al Kuhaly, a z následné penalty Spáčil střelou od břevna strhl vedení na stranu Hanáků 3:2. Ve 48. min pro změnu fauloval domácí Chytil a také hosté zásluhou Sluky z penalty srovnali na 3:3. O 2 minuty později hosté poprvé vedli, Ďuriš utekl Chytilovi a nahrál před prázdnou bránu Múdremu a ten se nemýlil 3:4. V 52. minutě Zmrzlého volej z deseti metrů Kořínek vyrazil na roh. Následný roh zahrál Spáčil na první tyč, kde se hlavičkou prosadil Chytil 4:4. Přestřelka pokračovala v 54. minutě, kdy nekrytý Ďuriš halfvolejem opět strhl vedení na stranu hostů 4:5. Konečnou podobu výsledku stanovil v 58. minutě opět výborný Ďuriš, když v sólovém nájezdu nezaváhal 4:6. Branky: 3. Obdržálek, 13. Zifčák, 43. Spáčil (pen.), 52. Chytil – 27., 54. a 58. Ďuriš, 32. a 50. Múdry, 48. Sluka (pen.) SK Sigma: Gröger – Sláma, Chytil, Neuer, Galus – Zmrzlý, Obdržálek, Svoboda, Matoušek – Zifčák, Hrabálek , střídali: Spáčil, Al Kuhaly, Nepožitek. Trenér Ondřej Kalina. MŠK Žilina: Kořínek – Kán, Opial, Kopas, Černek – Majdán, Sluka, Kompaník, Múdry – Ďuriš, Ozsvald, střídal: Vozár. Trenér Jaroslav Kališ.

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou