Sigma U 13 porazila Prešov

01.06.2012 / Sportovní třídy

Se zajímavým soupeřem až z východu Slovenska poměřili síly v přátelském mezinárodním utkání mladší žáci Sigmy. Chlapci z Prešova, kteří mířili na nejen fotbalové soustředění do Prahy, se cestou stavili v Olomouci a odehráli zde přátelský zápas. A protože oba týmy od příští sezóny přecházejí do kategorie starších žáků, tak se hrál už velký fotbal. Hrálo se 3 x 20 minut. V samotném utkání začali Hanáci aktivně, a už v 1. minutě měl plné ruce práce prešovský gólman se střelou Zmrzlého. Vzápětí po přihrávce Zifčáka Matoušek v tutovce přestřelil. Stejná dvojice si v 8. minutě akci zopakovala jen s tím rozdílem, že Matoušek se už nemýlil a otevřel střelecký účet zápasu - 1:0. O tři minuty později se prosadil po samostatné akci Zifčák a křížnou střelou zvýšil na 2:0. Ve druhém dějství měla Sigma tři obrovské šance, ale ve všech případech podržel hosty gólman. Nejprve šel po uličce od Slámy sám na brankáře Hrabálek, a poté během dvou minut neproměnil dva sólové nájezdy po přihrávkách Slámy a Zmrzlého Spáčil. Ve 29. minutě se dostali ke slovu i hosté. Nejprve po pěkné individuální akci střílel útočník Prešova těsně vedle. O čtyři minuty později se už slovenští fotbalisté dočkali, když rána z 18 metrů skončila v šibenici Zatloukalovi branky 2:1. V závěrečné třetině nastoupili Hanáci opět v základní sestavě a během šesti minut přidali další tři góly. Nejprve Hrabálků roh hlavičkoval do břevna Chytil, míč odražený od brankové konstrukce poslal opět hlavou do sítě Zmrzlý 3:1. O dvě minuty později Hrabálek naservíroval míč Zifčákovi a bylo to 4:1. Skóre pohledného utkání s kvalitním soupeřem uzavřel ve 46. minutě Zmrzlý, jehož přímý kop z 20 metrů jinak velmi dobře chytající gólman hostů podcenil a srazil si ho do branky - 5:1. SK Sigma Olomouc – FC Tatran Prešov 5:1 (2:0, 0:1, 3:0) Branky: 11. a 44. Zifčák, 42. a 46. Zmrzlý, 8. Matoušek SK Sigma U 13: Gröger – Hrabálek, Neuer, Galus, Sláma – Matoušek, Chytil, Zmrzlý, Bzdušek – Zifčák, Al Kuhaly. Střídali: Zatloukal, Spáčil, Sivoň, Svoboda, Kříž, Nepožitek, Vinter. Trenéři Ondřej Kalina, Stanislav Skříček.

Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále
| 21.11.2016
Starší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaciStarší a mladší žáci SK Sigma hrají kvalifikaci
| 16.11.2016
Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15Obránce Miroslav Sklenář je v repre U 15
| 15.11.2016
Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016Sigma U 12 vítězem Cyril Cupu 2016
| 13.11.2016
Starší žáci SK Sigma porazili BrnoStarší žáci SK Sigma porazili Brno
| 09.11.2016
Starší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulouStarší žáci SK Sigma dali Frýdek s nulou