Sigma U 14 i U 15 porazila Slovan

03.08.2012 / Sportovní třídy

V dalším přípravném utkání narazili mladí Sigmáci opět na slovenského soupeře, tentokrát v Bratislavě na tamní Slovan. Čtrnáctka i patnáctky zvítězily. Hosté začali aktivně a už ve 2. minutě se ujali vedení, když po přihrávce Al Kuhalyho otevřel skóre z pěti metrů na zadní tyči nekrytý Chytil 0:1. Hanáci byli první půli mírně aktivnější a ve 28. minutě se dostali do dvoubrankového vedení. Zifčákův aut našel Chytila a jeho střela ze třinácti metrů pod břevno znamenala zvýšení na 0:2. Také Slovanisti předvedli několik nadějných akcí, ale bez gólového efektu. Ve druhém poločase měli zcela navrch domácí, kteří si vytvořili několik gólových šancí. Nejdřív se však dostali ke slovu Hanáci, kdy po ojedinělé akci zahrával v 57. minutě Zmrzlý roh, Chytil hlavičkoval do břevna a v následném závaru Neuerovu střelu vykopl domácí obránce z brankové čáry. O minutu později však Zatloukal podcenil lehkou střelu doprostřed brány z 20 metrů a bylo to 1:2, na což trenér hostů reagoval vrácením Grögera do branky. V 61. minutě už bylo srovnáno. Po sérii chyb a zmatků před a v olomoucké šestnáctce se balón dostal k domácímu útočníkovi a ten střelou pod břevno překonal Grögera - 2:2. V době pokračujícího tlaku domácích následoval v 63. minutě dlouhý výkop Grögera. Ten domácí stopeři podcenili a Zifčák šel zcela sám na gólmana. Následnou kličkou se sice dostal mimo střelecký úhel, ale přihrávkou před prázdnou branku našel nabíhajícího Stoklasu a ten s přehledem zavěsil na 2:3. Závěrečný nápor Hanáci přečkali bez pohromy, ale dle slov trenéra Tökölyho ve hře je stále mnoho taktických a individuálních chyb a pořád je na čem pracovat a co zdokonalovat. ŠK Slovan Bratislava U 14 – SK Sigma Olomouc U 14 2:3 (0:2) Branky + asistence: 2. a 28. Chytil (Al Kuhaly, Zifčák), 63. Stoklasa (Zifčák) SK Sigma U 14: Gröger (36. Zatloukal) – Vinter (36. Svoboda), Sivoň, Neuer, Hrabálek – Spáčil (25. Stoklasa), Chytil (C), Zmrzlý, Sláma – Zifčák, Al Kuhaly (36. Zajíček). Trenér Pavel Tököly. Asistent Jan Tetera. Slovan Bratislava U 15 – SK Sigma Olomouc U 15 0:5

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále