Sigma U 14 o víkendu třikrát vítězně

18.02.2013 / SCM

Náročný víkend absolvovali hráči SK Sigma U14. Nejprve v sobotu přivítali na hřišti ZŠ Heyrovského v přípravném utkání slovenský tým FK Senica a poté v neděli v tréninkovém centru Zbrojovky odehráli miniturnaj, jehož se zúčastnila domácí Zbrojovka, SK Sigma a Ml. Boleslav. SK Sigma Olomouc U 14 - FK Senica U 14 3:0 (1:0) V sobotním utkání byli domácí lepším týmem a už v 8. a 13. minutě měl dvě šance Smítal, jednou ho však senický brankář vychytal a podruhé šla střela vedle tyče. V 15. minutě se po přihrávce Smítala prosadil Chytil a otevřel skóre 1:0. Ve 30. minutě po rohu Slámy měl na noze gól Neuer, zblízka však přestřelil. Hosté, kteří hráli velmi tvrdě, takže Hanáky jejich fotbal hodně bolel, se za celý poločas nedostali do vážnější šance. Ve druhé půli našel ve 40. minutě Polanský Al Kuhalyho a ten nadvakrát propasíroval míč do sítě 2:0. Po této brance tempo na obou stranách opadlo a hrálo se mezi šestnáctkami bez gólových šancí. Vzruch nastal až v samém závěru zápasu. Nejprve v 69. minutě po přistrčení Stoklasy udělal Smítal kličku gólmanovi Senice, trefil ale jen do tyče a v poslední minutě po centru Hrabálka napálil Al Kuhaly jen stopera hostů, od nějž se míč odrazil ke Stoklasovi a ten s přehledem uzavřel na 3:0. Branky: 15. Chytil, 40. Al Kuhaly, 70. Stoklasa SK Sigma: Gröger - Galus, Chytil, Neuer, Sivoň - Hrabálek, Furmánek, Zmrzlý, Sláma - Zifčák, Smítal, hokejové střídání: Zatloukal, Stoklasa, Al Kuhaly, Pak, Polanský. Trenéři: P.Tököly, P.Jureček, J.Tetera FC Zbrojovka Brno U 14 - SK Sigma Olomouc U 14 0:6 (0:3) V neděli se v rámci miniturnaje uskutečnilo prestižní utkání dvou týmů, kteří po podzimu vedou své tabulky. Na obou stranách také chyběli elitní střelci, (Růsek respektive Obdržálek) a tak se čekal vyrovnaný boj. Hosté však už od úvodních minut měli převahu a už v 10. minutě se zaslouženě ujali vedení. To Zmrzlý přihrál Nízkému, jeho střelu gólman Brna jen vyrazil a dobíhající Al Kuhaly ranou pod břevno nekompromisně zavěsil 0:1. V 18. min. předvedli Sigmáci pěknou akci na pravé straně, Chytil přihrál po zemi Al Kuhalymu a ten do prázdné branky zvýšil na 0:2. O osm minut později kombinace trojice Zmrzlý, Al Kuhaly, Chytil, který následně udělal kličku gólmanovi a bylo to 0:3. Vzápětí se do dvou tutovek dostali domácí, ale Gröger svoje barvy podržel. Ve 31 .min. po přímém kopu ze strany, po Grögerově podběhnutí balónu trefili domácí hlavou břevno. Ve druhé půli hned po rozehrávce Sigma zaútočila a Chytil z šesti metrů prostřelil brankáře Brna 0:4. Poté po dvacetiminutovce bez šancí opět udeřili hosté. Zifčák v 55.min. přihrál od brankové čáry pod sebe a nabíhající Nízký bez problémů skóroval 0:5. V 61.min. vsítil šestý gól Olomouce Smítal, když se prosadil střelou z úhlu 0:6. V poslední minutě mohli domácí vstřelit čestný úspěch, Zatloukal však brněnského útočníka v tutovce vychytal. Branky: 10. a 18. Al Kuhaly, 26. a 36. Chytil, 55. Nízký, 61. Smítal SK Sigma Olomouc U 14 - FK Ml. Boleslav U 14 7:1 (2:1) Po patnáctiminutovém odpočinku nastoupili Hanáci proti odpočaté Bolce, která logicky vypadala v úvodu svěžeji, ale nevytvořila si brankovou příležitost. Sigma měla šanci ve 13. min., Zifčák však svůj sólový nájezd neproměnil. O pět minut později šel pro změnu sám na gólmana Smítal, srazil se s ním, balón se však dokutálel do sítě 1:0. Ve 25. min hodili boleslavští dlouhý aut do šestnáctky, ten ještě hráč Boleslavi hlavou prodloužil na nekrytého spoluhráče, ketrý pohodlně srovnal 1:1. Ihned po rozehrávce předvedla pěknou kombinaci trojice Chytil, Sláma a Stoklasa, který opět strhl vedení na stranu Sigmy 2:1. Do poločasu pak ještě centru Furmánka mířil Chytil hlavou do břevna. Po změně stran se na Hanácích projevila únava z náročného víkendu, přesto svému soupeři nasázeli pět branek. Ve 43.min po chybě gólmana skóroval do prázdné branky Stoklasa 3:1. Poté přišla rychlopalba mezi 52. a 60.min. kdy Sigma vsítila tři branky. Nejprve si centr Al Kuhalyho srazil obránce Bolky do vlastní brány 4:1 a pak se dvakrát prosadil Zifčák, nejdřív hlavou po cetru Stoklasy 5:1, a na 6:1 zvýšil po samostatné akci. Poslední gól úspěšného víkendu vstřelil ranou ze šestnáctky brankář Gröger, který si v závěrečných minutách zahrál v poli 7:1. Branky: 26. a 43. Stoklasa, 54. a 60. Zifčák, 18. Smítal, 52. vlastní, 70. Gröger SK Sigma: Gröger, Zatloukal - Hrabálek, Chytil, Neuer, Sivoň, Sláma, Mráz, Furmánek, Stoklasa, Zmrzlý, Nízký, Smítal, Zifčák, Al Kuhaly. Trenéři: P.Tököly, P.Jureček, J.Tetera

Mladší dorost SK Sigma neměl venku potížeMladší dorost SK Sigma neměl venku potíže
| 26.09.2016
SK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl VoleskýSK Sigma U 19 s další výhrou, rozhodl Voleský
| 24.09.2016
Mladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou StredouMladší dorost SK Sigma hrál s Dunajskou Stredou
| 21.09.2016
Staroba: Nebylo to jednoduchéStaroba: Nebylo to jednoduché
Devatenáctka SK Sigma zvítězila venkuDevatenáctka SK Sigma zvítězila venku
| 19.09.2016
Mladší dorost SK Sigma doma jen s remízouMladší dorost SK Sigma doma jen s remízou
Jsme rádi, že se útočníkům daří, řekl StarobaJsme rádi, že se útočníkům daří, řekl Staroba
| 14.09.2016
Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18Stoper Neuer rozhodl o výhře repre U 18
| 12.09.2016
SK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrickSK Sigma U 19 s další jasnou výhrou, Voleský dal hattrick