Sigma U 14 stříbrná na turnaji v Brně

08.10.2012 / Sportovní třídy

Úspěšně si vedli starší žáci Sigmy na 8.ročníku turnaje O pohár primátora města Brna, když v mezinárodní konkurenci osmi týmů z Česka, Slovenska a Rakouska obsadili 2. místo. Podlehli až ve finále v penaltovém rozstřelu Rapidu Vídeň. Navíc nejlepším střelcem se s 5 góly stal olomoucký Adam Obdržálek. Opět tak potvrdili, že ve své kategorii patří v Česku k absolutní špičce. Turnaj se hrál 4. 10. v tréninkovém centru Zbrojovky Brno ve dvou skupinách po čtyřech a poté podle pořadí ve skupině o konečné umístění. Hrací doba byla 2x20 minut, o pořadí 2x 30 minut. Sigma měla ve skupině tyto výsledky: SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 3:1 (1:1) Hanáci začali náporem a už ve 3. min. měl po rohu Zmrzlého na hlavě gól Obdržálek, z malého vápna však trefil jen gólmana. V 5. min. zahrál Chytil malou domů, Gröger lehký balón podcenil a ten zapadl k tyči 0:1. I přestože se Sigma tlačila za vyrovnáním, měl v 15. min. velkou šanci na zvýšení Hradec. Gröger však svůj tým podržel a tak se opět potvrdilo staré známé - nedáš dostaneš. O minutu později se k míči na vlastní půlce dostal Obdržálek, soupeř před ním ustupoval, a tak se dostal až před gólmana Hradce a srovnal na 1:1. Ve 23. min. Obdržálek prodloužil míč hlavou na Jankoviče a ten křížnou střelou ze šestnáctky dostal Olomouc do vedení 2:1. Zasloužené vítězství pečetil ve 28. min. po přihrávce Chytila opět Obdržálek, který udělal kličku gólmanovi a upravil na 3:1. SK Sigma Olomouc - 1.FC Slovácko 2:0 (2:0) Sigma byla po celý zápas lepší. Už v 1. min. trefil po nahrávce Kamase Obdržálek tyč. O 3. min. později už v sólovém nájezdu nezaváhal a bylo to 1:0. V 15. min. zahrál Matoušek roh na zadní tyč, odtud vrátil Neuer hlavou míč před bránu a tam Sláma také hlavou zvýšil na 2:0. Ve druhé půli Sigma hru kontrolovala a s přehledem si pohlídala výhru. SK Sigma Olomouc - AS Trenčín 5:0 (3:0) V utkání o první místo ve skupině stačila Hanákům remíza. Přesto však na nic nečekali a se svým soupeřem si pohráli jak kočka s myší. Od začátku vyvinuli drtivý tlak a šance střídala šanci. Ve 4. min. v tutovce špatně přebral míč Obdržálek, o minutu později trefil Chytil tyč trenčínské branky. Smůlu tak prolomil v 10. min. Obdržálek, který nádhernou střelou z dvaceti metrů tzv. angličanem otevřel skóre 1:0. O tři minuty později byl v šestnáctce faulován Matoušek a z nařízené penalty zvýšil Sláma tvrdou ranou k tyči na 2:0. Těsně před půlí zahrával Zmrzlý z dobrých pětadvaceti metrů přímý kop. Jeho krásnou střelu směřující do šibenice vytáhl trenčínský brankář na břevno, odkud se míč odrazil před nekrytého Obdržálka a ten neměl problém trefit prázdnou bránu 3:0. I po přestávce pokračovali Hanáci v ofenzívní smršti. Ve 24. min. šel sám na gólmana Jankovič, mířil však jen do tyče. Úspěšnější byl až ve 30. min, kdy po přihrávce Neuera šel znovu sám na branku a tentokrát nezaváhal 4:0. Na konečných 5:0 upravil ve 33. min. po centru Furmánka skákavou střelou Zajíček. Sigma tak zaslouženě postoupila do finále, když předvedla zatím zřejmě nejlepší výkon pod vedením trenéra Pavla Tökölyho. Pořadí ve skupinách: Skupina A 1. Rapid 9 b. 2. Zbrojovka 4 b. 3. Senica 2 b. 4. Baník 1 b. Skupina B 1. Sigma 9 b. 2. Trenčín 6 b. 3. Hradec 1 b. 4. Slovácko 1 b. O konečné umístění: O 7. místo: Baník - Slovácko 3:0 O 5. místo: Senica - Hradec 4:1 O 3. místo: Zbrojovka - Trenčín 3:0 Finále SK Sigma Olomouc - Rapid Vídeň 1:1, pen. 3:5 Ve finále nastoupili Hanáci ze začátku snad až s přílišným respektem vůči zvučnému jménu soupeře. Rapid byl ve všech fotbalových činnostech vynikající a hlavně hrotový útočník černé pleti Kelvin Arase znamenal permanentní nebezpečí pro olomouckou branku. Zatímco v domácí soutěži stačí Sigmě 3. rychlostní stupeň a někdy ani to ne, na turnaji bylo potřeba proti českým a slovenským týmům zařadit čtyřku, s Rapidem mnohdy nestačila ani pětka. Sigma však přestála úvodní nápor bez pohromy a poté v 10. min. po centru Obdržálka měl obrovskou šanci Zifčák, jeho střela z malého vápna však šla těsně vedle. Ve 13. min. se ocitl Zifčák na hranici šestnáctky zcela sám, při kličce ho gólman Rapidu fauloval, načež následovala červená karta a přímý kop ze 17 metrů. Ten kopl Matoušek vedle tyče. A tak přišel v 16. min. trest, Arase dostal balón do náběhu, ukázal všem záda a po zemi kolem Grögera otevřel skóre 0:1. I když hrál Rapid jen o desíti, hra byla vyrovnaná a hrálo se nahoru dolů ve velkém tempu, ale bez vyložených šancí. Ve druhém poločase se Sigma tlačila za vyrovnáním, přesto měli ve 45. min. tutovku na zvýšení náskoku Vídeňáci. Střela útočníka Rapidu však skončila těsně vedle tyče. Olomouc se dočkala vyrovnání o čtyři minuty později. Zifčák vysunul do křídla Obdržálka, ten se kličkou zbavil obránce a z jeho následné přihrávky Stoklasa napodruhé, když jeho první pokus gólman vyrazil, srovnal na 1:1. A protože do závěrečného hvizdu se už skóre nezměnilo, musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy. Tam ve třetí sérii olomoucký Kamas trefil jen břevno, a protože hráči Rapidu byli stoprocentní, po zásluze získali obří putovní pohár. Individální ocenění: Nejlepší střelec - Adam Obdržálek (Sigma) Nejlepší hráč - Kelvin Arase (Rapid) Nejlepší brankář - Jan Mrázek (Zbrojovka) Sigmu reprezentovali: Denis Gröger, Vojtěch Zatloukal, Jiří Sláma, Lukáš Neuer, Mojmír Chytil, Michal Galus, Lukáš Hrabálek, Robert Sivoň, Jakub Matoušek, Ondřej Zmrzlý, Vojtěch Kamas, Matěj Jankovič, Patrik Stoklasa, Pavel Zifčák, Adam Obdržálek, Karim Al Kuhaly,Tomáš Zajíček, Patrik Furmánek. Trenéři Pavel Tököly, Jan Tetera, Petr Jureček

SK Sigma U 14 třetí v Banské BystriciSK Sigma U 14 třetí v Banské Bystrici
| 10.12.2016
Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále