Sigma U 14 vyhrála turnaj Magic Cup

05.06.2013 / Sportovní třídy

Výtečně si vedli starší žáci Sigmy r. 1999 na silně obsazeném 1. ročníku turnaje O pohár divoké Vltavy - Magic Cup Šumava. Na čtyřdenním klání, kterého se zúčastnilo osm týmů ze čtyř zemí, nepoznali porážku a po zásluze zvítězili. Samotný turnaj se hrál ve dvou městečkách u Lipenské přehrady, kterými byla Horní Planá pro skupinu "B" a Loučovice pro sk. "A". Byl výborně organizován a je jen škoda, že téměř celý turnaj provázela nepřízeň počasí. V "áčku" hráli Dynamo Č. Budějovice, Slovan Bratislava, Viktoria Plzeň a ruský Sinara Jekatěrinburg. Skupinu "B" tvořili Slavia Praha, Sigma Olomouc, 1.FK Příbram a kanadský Cobras Ottawa. Hrálo se 2x 35 min. přičemž první dva týmy postupovaly do semifinále, mužstva na 3. a 4. místě pak hrála o 5. až 8. místo. Po bojích ve skupinách postoupily do semifinále mužstva Sigmy, Slavie, Slovanu a Plzně. Výsledky Sigmy: SK Sigma - Ottawa 1:1 Hanáci měli po celé utkání obrovskou převahu, v úvodu druhé půle však po nedorozumění stoperů inkasovali. S přibývajícím koncem byl tlak Hanáků přímo drtivý, nejprve Smítal trefil tyč a devět minut před koncem po akci Chytila srovnal Al Kuhaly na 1:1. SK Sigma - SK Slavia 2:1 V utkání proti jednomu z favoritů turnaje byla Sigma celý první poločas jasně lepší a po zásluze šla ve 31. min. brankou Zifčáka do vedení 1:0. Po obrátce se Slávisté zvedli a ve 39. min. krásnou střelou z hranice šestnácky na 1:1. Už o sedm minut později se však u brankové čáry prosadil Polanský, přihrávkou na malé vápno našel Obdržálka a ten s přehledem strhnul vedení opět na stranu Sigmy 2:1. V nervy drásajícím konci poté už Hanáci těsné vítězství udrželi. SK Sigma - 1.FK Příbram 4:0 Středočeši měli lepší držení balónu, Sigma však byla vysoce efektivní. V 9. min. otevřel skóre zápasu Smítal 1:0. Ve 30. min byl Smítal faulován a z následné penalty Zmrzlý zvýšil na 2:0. Hned zkraje druhé půle se ve 42. a 44. dvakrát prosadil Chytil a Sigma tak nakonec vyhrála 4:0, tento stav byl ale pro příbramské hodně krutý. Semifinále SK Sigma - Viktoria Plzeň 3:0 Olomouc se dostala dovedení v 8. min, když po centru Jankoviče skóroval Obdržálek 1:0. Ve 13. min trefil nejprve Smítal tyč, o šest minut později už byl po přihrávce Jankoviče úspěšný 2:0. Ve druhé půli se krásnou střelou k tyči prezentoval Obdržálek a bylo to 3:0. Poté ještě Zmrzlý z osmi metrů přestřelil prázdnou branku a Obdržálek mířil do tyče. Sigma tak zaslouženě postoupila do finále, kde se utkala opět se Slavií, která v prvním semifinále přehrála Slovan Bratislava jednoznačně 4:0. Finále SK Sigma - SK Slavia 1:0 Za neustálého deště, kdy místy se balón zastavoval kalužích, se Sigma ujala v 18. minutě vedení. Hrabálek byl faulován u brankové čáry, Zmrzlý zahrál přímý kop těsně nad zemí před slávistickou branku a na zadní tyč nabíhající Neuer dostal střelou ze tří metrů Sigmu do vedení. I ve druhé půli se Hanáci lépe vypořádali s těžkými podmínkami a byli nebezpečnější, přesto měla Slavia dvě minuty před koncem obrovskou šanci na vyrovnání. Po střetu Hrabálka se slávistickým útočníkem nařídil rozhodčí pokutový kop proti Olomouci. Hráč Pražanů ale Grögerovu branku o dobrý půlmetr přestřelil. Po závěrečném hvizdu rozhodčího tak mohla propuknout obrovská radost mladých Sigmáků a jejich fanoušků. Při závěrečném slavnostním vyhlášení výsledků předával poháry a medaile bývalý reprezentant ČR Karel Poborský, se individuálního ocenění dočkal i olomoucký Denis Gröger, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. Sigmu reprezentovali: Gröger, Zatloukal, Galus, Chytil, Neuer, Sivoň, Hrabálek, Zmrzlý, Polanský, Obdržálek, Kamas, Zifčák, Al Kuhaly, Smítal, Stoklasa, Jankovič, Matoušek. Trenéři Pavel Tököly, Petr Jureček, Jan Tetera. Konečné pořadí: 1. SK Sigma Olomouc 2. SK Slavia Praha 3. FC Viktoria Plzeň 4. ŠK Slovan Bratislava 5. SK Dynamo Č. Budějovice 6. 1.FK Příbram 7. FC Cobras Ottawa 8. Sinara Jekatěrinburg

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále