Sigma U 15: Dvě cenné výhry v přípravě

08.08.2013 / Sportovní třídy

Další dvě přípravná utkání odehrál tým SK Sigma Olomouc U 15. Patnáctka nejprve doma v Řepčíně porazila Trenčín, pak zvítězila v Brně. SK Sigma U 15 - AS Trenčín U 15 3:1 (0:1) V nedělním dopoledni zavítal na hřiště do Řepčína soupeř ze Slovenska a představil se ve velmi dobrém světle. Hned v úvodu zápasu, který se hrál na 4 x 20 minut, vytáhl Smítalovu střelu gólman hostů na tyč. Na druhé straně dělovku z 18 metrů směřující pod břevno vytěsnil Gröger konečky prstů na roh. Poté ještě předvedl pěknou individuální akci Zmrzlý, mířil však těsně mimo. Uhodilo tak na druhé straně, když ve 36. minutě se krásnou střelou z voleje prosadil trenčínský hráč 0:1. Po změně stran Hanáci přidali na obrátkách. Nejprve se v šancích ocitli Obdržálek a Chytil, leč neuspěli. Domácí se dočkali vyrovnání v 56. minutě, dlouhý nákop Zatloukala prodloužil hlavou Baďura a Chytil střelou k tyči srovnal na 1:1. O dvě minuty později přišel opět nákop Zatloukala, Chytil hlavou vysunul Baďuru, který se prosadil přes stopera hostů, a bylo to 2:1. V 63. minutě byl ve vápně faulován Smítal a z následné penalty Chytil zvýšil na 3:1 pro Sigmu. Do konce utkání se stav nezměnil, oba týmy už mířily jen do brankové konstrukce. Branky: 56. a 63. (pen) Chytil, 58. Baďura FC Zbrojovka Brno U 15 - SK Sigma U 15 1:4 (1:2) Hráno 2x 35 minut Těsně před odjezdem na soustředění do Hraničích Petrovic zavítali Hanáci do Brna, kde narazili na supertěžkého protivníka. Střetla se totiž dvě mužstva, která suverénně v minulé sezóně prošla svými soutěžemi. Brno ovládlo skupinu Jih a Olomouc Sever. Hosté však bez problémů přečkali úvodní nápor domácích a poté v rozmezí sedmi minut dvakrát gólově udeřili. Brněnským se sice do půle podařilo snížit, ale Hanáci dalšími brankami zaslouženě vysoko zvítězili. Výhra je o to cennější, zvlášť když před pár dny Zbrojovka porazila 6:3 zřejmě nejlepší tým české části pražskou Slavii. Branky: 12. Matoušek, 19. Zmrzlý, 37. Stoklasa, 63. Baďura V těchto utkáních za Sigmu U 15 nastoupili: Gröger, Zatloukal - Neuer, Chytil, Sláma, Sivoň, Galus, Polanský, Zifčák, Zmrzlý, Obdržálek, Jankovič, Furmánek, Baďura, Nízký, Houdek, Matoušek, Stoklasa, Hrabálek, Smítal. Trenéři P. Tököly, P. Jureček, J. Tetera.

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále