Sigma U 15 na turnaji v Třinci druhá, čtrnáctka první

31.07.2013 / Sportovní třídy

V sobotu se starší žáci zúčastnili kvalitně obsazeného turnaje v Třinci, který se hrál jako memoriál Milana Dvořáčka. Turnaje se zúčastnilo pět mužstev, hrálo se každý s každým na 1x35 minut. I když se hrálo za jasného počasí a velkého vedra, nad výkony Hanáků by se dalo říci, že bylo zataženo a to hlavně ve dvou dopoledních utkáních. Paradoxně jim pomohla přestávka na oběd a v odpoledních zápasech pak zachraňovali, co se dalo a aspoň trochu si u přítomných diváků napravili reputaci, což v konečném pořadí stačilo na stříbrnou příčku. Tým SK Sigma U 14 startoval rovněž v Třinci na turnaji, čtrnáctka byla první, nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Tomáš Zlatohlávek. Výsledky Sigmy: Sigma - Baník 0:0 Olomouc byla celý zápas jasně horším týmem, přesto nakonec mohla vyhrát. To by ale kapitán Chytil musel dvacet vteřin před koncem proměnit stoprocentní tutovku. Sigma - Karviná 1:2 Druhý kolaps přišel po dalším tristním výkonu. Sigma sice vedla od 15. min. po brance Nízkého, ale nadšeně bojující soupeř nejprve ve 23. min. vyrovnal na 1:1. Definitivní hřebík do olomoucké rakve přišel minutu před závěrem po zbytečné ztrátě Chytila na půlící čáře. Následoval rychlý protiútok, klička Grögerovi a zasloužených 1:2 pro Karvinou. Sigma - Třinec 4:0 Proti domácím si Sigma posilněna obědem a dvouhodinovou pauzou s chutí zastřílela a hlavně předvedla zlepšený výkon. Za Olomouc se trefili ve 4. a 15. min. Baďura, ve 26. min. Zmrzlý a skóre uzavřel ve 32. min. Chytil. Sigma - Trnava 1:0 Výhra znamenala pro Hanáky 2. místo, jakýkoliv další výsledek až 4. pořadí. Olomouc po celé utkání byla jednoznačně lepší, ale z mnoha šancí se nemohla trefit. Po gólu volali hlavně dvě hlavičky Zmrzlého a šance Baďury nebo Smítala. Smůlu prolomil až necelé tři minuty před koncem Houdek, který centrovaný míč nejprve hlavičkoval do břevna, ten se obloukem vrátil zpět k němu a na podruhé se už hlavou nemýlil 1:0. SK Sigma: Gröger - Sláma, Neuer, Chytil, Hrabálek, Galus, Stoklasa, Nízký, Houdek, Zmrzlý, Zifčák, Polanský, Kamas, Baďura, Smítal, Al Kuhaly, Furmánek, Sivoň, Matoušek, Jankovič. Trenéři P. Tököly, P. Jureček, J. Tetera. Konečné pořadí 1. Baník Ostrava 8 bodů 2. SK Sigma Olomouc 7 3. Spartak Trnava 7 4. MFK Karviná 6 5. Fotbal Třinec 0 Nejlepší brankář turnaje - Denis Gröger (SK Sigma) Facebook SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc v síti Google +

Tým SK Sigma U 15 skončil v hale pátýTým SK Sigma U 15 skončil v hale pátý
| 05.12.2016
Tým SK Sigma U 15 postoupil na halové fináleTým SK Sigma U 15 postoupil na halové finále