Sigma U 19 porazila Budějovice

06.11.2010 / SCM

První dvě utkání z trojboje proti Dynamu České Budějovice týmům SK Sigma Olomouc vyšla. V Řepčíně svá utkání celostátní ligy dorostu zvládly devatenáctka i sedmnáctka. Sigma U 19 vyhrála 3:0 (2:0), Sigma U 17 2:1 (0:0). V neděli hraje se stejným soupeřem prvoligové áčko. Devatenáctka Sigmy rychle vedla. V 7. minutě po faulu na Habustu proměnil penaltu Rolinc. Právě on měl v prvním poločase dvě tutové šance, ale jednou mířil nad, podruhé do gólmana. Přesto domácí vedli po prvním poločase o dvě branky. Ve 23. minutě zahrál přímý kop po faulu na Svozila Falta a Plšek hlavou skóroval. I po přestávce byla Sigma a mohla přidat další branky. Nejblíže ke gólu měl znovu Rolinc, ale znovu ve dvou šancí neměl štěstí. Vynahradil si to šest minut před koncem. V šestnáctce se jako nic zbavil obránce šikovnou ranou z úhlu překonal brankáře. „Poslední zápas podzimu doma jsme zvládli. Myslím, že jsme byli celé utkání lepší, soupeři jsme prakticky nic nedovolili. Více se nám dařilo v prvním poločase, ve druhém už to proti nepříjemnému silnému větru tolik nešlo,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc U 19 Leoš Kalvoda. SK Sigma Olomouc U 19 – České Budějovice U 19 3:0 (2:0) Branky: 7. (pen.) a 84. Rolinc, 23. Plšek. Rozhodčí: Nenadál. SK Sigma U 19: Reichl – Svozil, Ješko, F. Přikryl, Falta – Zahradníček (74. Štulajter), Plšek (66. Schmidt), Habusta, Nešický (83. Jakubec), Houska – Rolinc. Trenér Leoš Kalvoda.