Sigma U 19 uspěla v Plzni

07.03.2009 / SCM

16. CDL FC Viktoria Plzeň - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Branky: 4. Šindelář, 91. Pančochář. Sestava: Šustr – Hála, Murin, Heinz (K), Koutný – Šindelář, Pospíšil, Navrátil –Šuráň (68. Pančochář), Vašíček, Chlebek (84. Vavřík). Připraveni ještě byli Soušek a Komenda. Trenér: Mgr. Václav Jílek V prvním jarním kole zajížděla Sigma na půdu plzeňské Viktorie do Štruncových sadů. Podzimní utkání skončilo v Olomouci bezbrankovou remízou, takže se dal očekávat těžký duel, což průběh utkání také beze zbytku naplnil. Začátek zápasu se nesl ve znamení územní převahy Sigmy, z čehož ve 4. minutě vyplynul také trestný kop z levé strany. Exekuce se ujal Pospíšil a jeho prudký centr umístil hlavou do branky Šindelář – 1:0 pro Sigmu. Po zbytek první půle byli naši hráči sice aktivnější, ale proti kompaktnímu obrannému bloku Plzně se nemohli prosadit ( s vyjímkou Chlebka, jehož gól nebyl pro domnělý ofsajd uznán). Domácí hrozili z rychlých brejků, s kterými si však hostující obrana, spolehlivě dirigovaná dvojicí Heinz - Murin, ve všech případech poradila. Podobný obraz hry jako v první půli nabídl i druhý poločas – Sigma se snažila diktovat tempo hry, často se tlačila do zakončení, ale skóre zůstávalo stejně jako po ojedinělých akcích domácích beze změny. O konečném výsledku rozhodl až v nastaveném čase Pančochář, který po pěkné individuální akci prostřelil téměř z nulového úhlu domácího brankáře a pečetil stav utkání na 2:0. Dorostenci Sigmy, zejména pak útočník Vašíček, si zaslouží za předvedený výkon pochvalu a po zásluze si odvážejí 3 body. V dalším kole hostí Sigma v sobotu 14.3. od 11.00h na umělé trávě v Olomouci tým FC Vysočina Jihlava.