Sigma U 19 vyhrála nad Baníkem

23.10.2010 / SCM

Duel 12. kola celostátní ligy dorostu klukům z týmu SK Sigma Olomouc U 19 vyšel výtečně. Hanáci, kteří byli na desátém místě tabulky, doma porazili v derby v pořadí druhý Baník Ostrava. A navíc vysoko 3:0. Rozdíl osmi míst v tabulce ve prospěch hostů nebyl na hřišti patrný. Sigma začala zápas sebevědomě a soupeři mnoho nedovolovala. A naopak si dovolovala sama. V 18. minutě nacentroval ostři zprava Zahradníček a stoper Skoupý si dal tísněn domácím útočníkem Rolincem vlastní branku. Další šance Olomouc nevyužila a krátce po přestávce mohlo být všechno jinak. Rozhodčí proti Sigmě odpískal přísný pokutový kop. Ale ten brankář Reichl Skoupému chytil. V následujících minutách se domácím dlouho nedařilo dohrát protiútoky. Vyšlo to až dvakrát v závěru. V 81. minutě poslal do sítě centr Taliána Schmid, o čtyři minuty později pečetil Habusta. „Baník je velmi kvalitní mančaft. Vypracovali jsme si hodně šancí, branek jsme mohli dát i více. Kluci podali velmi dobrý výkon, soupeře jsme do ničeho nepustili. Když takhle budeme pokračovat, tak by to mělo fungovat,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc U 19 Leoš Kalvoda. SK Sigma Olomouc U 19 – Baník Ostrava U 19 3:0 (1:0) Branky: 18. vlastní Skoupý, 81. Schmid, 85. Habusta. Rozhodčí: Hájek. ŽK: Ješko, Hála - Zejdler. SK Sigma: Reichl – Talián, Ješko, F. Přikryl, Hála – Zahradníček (76. Jakubec), Habusta, Plšek, Štulajter (76. Nešický), Falta – Rolinc (62. Schmid). Trenér Leoš Kalvoda.