Sigma udolala Příbram, tři body zůstávají na Hané

05.03.2006 / A tým

Téměř čtyři měsíce čekali fotbalisté olomoucké Sigmy na vítězství v mistrovském zápase, ale mrzutou sérii dnes přece jen dokázali ukončit. V nedělním sychravém podvečeru udolali nevyzpytatelnou Příbram 2:1 a vrátili se do hry o příčky zajišťující účast v pohárové Evropě. Jako hladoví supi se hráči v modrém vrhli na svou příbramskou kořist a od úvodních minut jasně diktovali tempo hry. Ve druhé minutě si čtyřicetimetrový nákop Horáčka zpracoval v rožku pokutového území Laco Onofrej, krásnou přízemní nahrávkou našel osamoceného Chmelíčka a ten špičkou kopačky, ve skluzu, umístil míč za bezmocného Pařízka – 1:0. Premiérová ligová trefa bývalého kanonýra Holice ve druhé lize, či Bystřice pod Hostýnem v MSFL poslala domácí do důležitého vedení. A útočný tlak domácích neustával. Těžká kritika, která se po pondělním pseudovýkonu na Strahově snesla na hlavy všech hráčů, zdá se dopadla na úrodnou půdu. Hanáci se tlačili do soupeřovy šestnáctky a druhý gól visel na vlásku. V sedmé minutě si Aleš Chmelíček vybojoval faul, Radim König skvěle nacentroval a duo Michal Hubník, Martin Hudec málem dopravilo míč do sítě. O minutu později přišla parádní rána Petera Babniče. Tečovaný projektil ze střední vzdálenosti letěl přesně pod břevno a hodně zaměstnal gólmana Pařízka, který jen s obtížemi ho vyrazil na roh. Hru na jednu branku se hostům podařilo přerušit několika standardními situacemi, přesto Sigma působila o poznání živějším dojmem a měla více ze hry. Ve 21.minutě se rozehrávky přímého volného kopu ujal Peter Babnič, zacílil na vzdálenější tyč, kde zapomenutý Chmelíček trestuhodně minul Pařízkovu svatyni. Velká šance na pojištění hubeného vedení zůstala nevyužita a přišel zákonitý trest. Běžela 29.minuta, když se ve středu hřiště ujal míče Divácký, jako buldozer prošel přes olomoucké hráče, zblokovaná střela zpoza vápna vylétla vysoko do vzduchu a jako padající list zaplula přesně za tyč zcela bezmocného Lovásika – 1:1. Sigma byla vyrovnáním zaskočena a na chvíli přišla o vítr z plachet, naštěstí se jí ještě do poločasu podařilo strhnout vedení na svou stranu. Sedm minut před přestávkou hosté propadli v útoku, Špiláček krásně vyvezl míč, výstavní uličkou poslal do sóla Michala Hubníka a ten hokejovým blafákem zakončil do prázdné brány – 2:1. Do druhého poločasu nastoupili hosté o poznání aktivněji, domácí o poznání pasivněji a hra se zcela vyrovnala. Ve 48.minutě se do obrovské šance prodral Gruber, ale sám před Lovásikem selhal a branku netrefil. Hosté se neustále tlačili dopředu, Sigma ochotně zalezla do obranné ulity a čekala, co Příbram vymyslí. Taktika rychlých brejků se zpočátku příliš nedařila. Těžký terén a mizerná kvalita přesných pasů nedávala moc nadějí na zvýšení jednogólového náskoku. Hráči Sigmy jako by si libovali v komplikování situací. Obránci často posílali míče záložníkům, kteří otočeni čelem k vlastní brance buď museli míče z první vracet, anebo při snaze o otočku míče poztráceli. Velmi časté zahrávání „malé domů“ pak některým domácím fandům způsobovalo srdeční patálie. Balón poskakující po nerovném terénu a nekontrolovatelné odkopy gólmana Lovásika byly mnohdy adrenalinovými vložkami. Sigma se soustředila výhradně na defenzivu a se třemi defenzivními záložníky Špiláčkem, Kaščákem a později Rýdelem toho dopředu moc nevymyslela. V 70.minutě se na hřiště dostal Martin Vyskočil a za minutku se mohl radovat. Po zaskřípání příbramské obrany vyhrál klíčový souboj s Pařízkem, ovšem z úhlu nedokázal trefit zcela prázdnou branku a ochozy nevěřily vlastním očím. Domácí bránili a bránili a jelikož útočné nájezdy hostů neměly potřebnou kvalitu, utkání spělo k domácímu vítězství. Zápas měl přesto infarktovou tečku, ve čtvrté minutě nastavení se do sóla prodíral Jan Buryán, ale tísněn Romanem Hubníkem se před Lovásikem k zakončení nedostal a Sigma tak porazila Příbram 2:1. SK Sigma OlomoucFK Marila Příbram 2:1 (2:1) Branky: 2. Chmelíček, 38. M. Hubník - 29. Divecký Rozhodčí: Šedivý - Filgas, Slavík Bez karet Diváci: 3354 Sigma Olomouc: Lovásik - König, Horáček, Hudec, R. Hubník - Babnič, Kaščák (89. Šultes), Špiláček, Onofrej - M. Hubník (70. Vyskočil), Chmelíček (61. Rýdel). Trenér: P. Uličný Marila Příbram: Pařízek - Buryán, Formánek, Penner, Pleško (83. Hiroš) - Hašek (61. Klesa), Mácha, Riegel, Čupr - Divecký, Gruber (80. Frejlach). Trenér: P. Tobiáš