Sigma v deseti náskok neudržela

10.08.2013 / A tým

Trenér Martin Kotůlek musel udělat dvě změny v sestavě, hrát nemohl vzhledem ke karetnímu trestu kapitán Aleš Škerle. Chyběl i útočník Jan Schulmeister, který se zranil na tréninku. Sigma po prvním poločase vedla, od 65. minuty hrála v deseti, vyloučen byl střelec našeho gólu Adam Varadi. Před utkání se na Andrově stadionu přálo k padesátinám Oldovi Machalovi, kulatiny slavil 4. srpna. A pak už se mohlo začít hrát. Sigma se snažila o ofenzivu a tlak, hosté byli velmi nebezpeční v brejcích. Takže diváci se nenudili. A po čtvrthodince si poprvé zakřičeli gól. Šimon Falta se protáhl do vápna, jeho zadák tečoval, ale dobíhající Adam Varadi skóroval. Hosté reklamovali ofsajd, ale žádný nebyl, takže branka platila. Po minutě mohlo být srovnáno. Nivaldo hezky vystřelil do šibenice, brankář Zdeněk Zlámal tasil ještě hezčí zákrok. Ve 22. minutě se dostal do tutové šance Listigni, naštěstí pro Sigmu vystřelil vedle. O šest minut později rozehrál přímý kop Jan Javůrek, hlavička Martin Šindelář hlavičkoval o kousek vedle levé tyčky, diváci už zvedali ruce nad hlavy. Po chvíli skončila hlavička Lüftner po rohu na břevně. Ve 34. minutě byl ve vápně sestřelen při zakončení Martin Pospíšil, ale rozhodčí penaltu nezapískal. Do druhé polovice šla Sigma s těsným náskokem. Což se hosté snažili změnit, ale obrana Hanáků byla ve střehu. Ale oběma týmům chybělo v útočných akcích více přesnosti. Po hodině hry zaúřadoval rozhodčí Jílek, po střetu Varadiho s Krobem vyloučil domácího útočníka. V 70. minutě našel Navrátil krásným pasem Lietavu, ten se zbavil obránce, ale klička brankáři mu nevyšla. O pět minut později zaváhala domácí obrana a hosté srovnali. V 77. minutě předvedl hnusný skluz proti Zlámalovi Mahmutovič, ale sudí Jílek žlutou kartu neukazoval. O dvě minuty později trefil brankář Grigar při odkopu Navrátil, naštěstí pro hosty se míč vrátil zpět do jeho rukavic. V 79. minutě utekl do otevřené obrany Falta, hledal na první tyčce Doležala, ale ten přijel ve skluzu o chvíli později. Sedm minut před koncem dali hosté druhou branku. V 88. bylo srovnáno, po přímém kopu Jana Javůrka se trefil hlavou Martin Doležal. SK Sigma Olomouc – FK Teplice 2:2 (1:0) Branka: 15. Varadi, 88. Doležal – 75. Mahmutovič, 83. Táborský. Rozhodčí: Jílek – Blažej, Peřina. ŽK: Šindelář, Lietava, Vidlička, Koutný – Grigar, Ljevakovič. ČK: 65. Varadi. Diváci: 4920. SK Sigma: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Koutný, Javůrek – Varadi, Navrátil, Pospíšil (86. Ordoš), Šindelář, Falta (90. Karaš) – Lietava (75. Doležal). Trenér Martin Kotůlek. Teplice: Grigar – Nivaldo (90. Vůch), Jablonský, Matula, Lüftner – Litsingi, Vachoušek, Ljevakovič, Krob – Salami (60. Táborský), Jindráček (73. Mahmutovič). Trenér Zdeněk Ščasný. Fotografie z utkání najdete zde www.facebook.com/sksigmaolomouc