Sigma v dohrávce zvítězila a je druhá

18.10.2010 / A tým

Prolomit nelichotivou sérii dvou porážek za sebou a připsat si historické vítězství na půdě Slovácka. To byly hlavní cíle družiny Zdeňka Psotky v pondělní dohrávce 12. kola Gambrinus ligy. Sigma začala velmi aktivně a již ve čtvrté minutě proměnila první střelu na branku ve vedoucí gól. V pokutovém území obklíčený útočník Jakub Petr našel na hranici šestnáctky volného Tomáše Hořavu, který zamířil přesně k levé tyči Filipkovy branky. "Všichni se nalepili na Kubu Petra, který měl balon. Dal mi to pěkně pod sebe, já tam byl sám. Jenom jsem si to zpracoval a chtěl jsem to dát co nejvíc k tyči, což se povedlo," popisoval spokojeně střelec Hořava svou letošní první ligovou trefu. Z první dvacetiminutovky, ve které Sigma jasně dominovala, Hanáci více branek nevytěžili. Velkou šanci na srovnání skóre mělo Slovácko v pětatřicáté minutě. Do pokutového území se prodral Ladislav Volešák, vypálil levým nártem tvrdou bombu, kterou reflexivně vyrazil brankář Petr Drobisz. V úvodu druhé půle Slovácko zatlačilo hráče Sigmy před vlastní pokutové území, získalo optickou převahu, ale větší brankovou příležitost si mužstvo trenéra Soukupa vytvořit nedokázalo. Zato Sigma mohla vyrážet do rychlých protiútoků. V jedenašedesáté minutě se po jednom z nich ocitl v pokutovém území Hořava, jeho střelu z otočky ale zablokovala domácí obrana. Když se Slovácko chtělo nadechnout k závěrečnému tlaku, udeřila Sigma podruhé. Po pravé straně zatáhl míč na polovinu Slovácka Jakub Petr, nacentroval do pokutového území, kde se míč po teči jednoho z domácích obránců dostal až k Michalu Hubníkovi, který po osmé v sezoně rozvlnil síť za brankářem soupeře. V závěrečných minutách Sigma držela míč a nedovolila Slovácku jakkoli utkání zdramatizovat. "Obrovsky si výhry cením. Výkon Slovácka ve druhé půli byl výborný. Vytvořili si velký tlak a měli tam velké držení míče. Jsme hrozně rádi, že jsme tady vyhráli. Každé vítězství je důležité. Jsme rádi, že jsme se vrátili na druhé místo," hodnotil po zápase trenér Sigmy Zdeněk Psotka.
1.FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Branky: 4. Hořava (Petr), 70. Hubník (Petr) Rozhodčí: Paták - Filípek, Handlíř Diváci: 5138 ŽK: Ondřejka - Petr, Hubník Sestavy: Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Reinberk, Kubáň (84. Szmek)- Volešák, Kordula "K", Fujerik (69. Nestorovski), Valenta J. (75. Hlúpik)- Ondřejka, Švancara SK Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle "K", Dreksa, Vepřek - Rossi, Bajer, Hořava - Petr (74. Machalický), Šultes (53. Navrátil), Hubník (86. Ordoš) Statistiky Střely: 8:8 (poločas 4:6) Na branku: 3:3 (3:1) Rohové kopy: 5:2 (2:0) Ofsajdy: 4:2 (1:1) Fauly: 11:13 (6:8)