Sigma v Edenu nebodovala

02.10.2011 / A tým

V 9. kole Gambrinus ligy nastoupili fotbalisté SK Sigma Olomouc v pražském Edenu proti Slavii. Sigma nebyla o nic horší, než domácí, měla více vyložených šancí. Jenže žádnou neproměnila. Trenér Zdeněk Psotka udělal v sestavě jednu změnu. Od začátku nastoupil Jan Navrátil, na lavičce zůstal Lukáš Bajer. Duel začal jakoby vzájemným oťukáváním, oba soupeři se pozorně strážili, do akcí se navzájem moc nepouštěli. Zdálky pálili Navrátil a Heinz, první střílel slabě, druhý nepřesně. To bomba Varadiho už bylo povedenější, brankář Čontofalský ji likvidoval nadvakrát. Domácí zlobili především přes důrazného Pospěcha, ale olomoucká defenziva byla pozorná. Na tu domácí Sigma vyzrála ve 36. minutě. Jakub Petr vyplul za obranou, a když už se chystal zakončit, byl faulován. Sudí Příhoda ale penaltu nezapískal. O tři minuty později byl Petr znovu v čisté pozici, tentokrát z voleje střílel vedle. Minutu před přestávkou domácí vedli. Trubilovi sedla křížná střela zdálky. Po pauze musela Sigma dohánět manko. A dokázala domácí přitlačit a vytvořit si vyložené šance. V 54. minutě pálil ostře po zemi k tyči Heinz, brankář Čontofalský míč tak tak vyrazil. Doklepávat mohl Varadi, ale skluzem přijel o zlomek sekundy později. Další šance přišla po hodině hry. Dostal se do ní střídající Přikryl. Naběhl si za obranu, ale jeho lob byl nízký. V 66. minutě bylo nebezpečno na druhé straně, gólman Zlámal vyběhl proti Hlouškovi včas. V 72. minutě si dal Latka hlavou málem vlastní branku. Za další čtyři minuty byl v tutové pozici Heinz. Jeho pohotovou střeli Čontofalský vyrazil. Vzápětí vytáhl na roh povedenou bombu Schulmeistera. Tři minuty před koncem byl vyloučen domácí Paprčiak. Ale stav se již nezměnil. Slavia Praha – SK Sigma Olomouc 1:0 (1:0) Branka: 44. Trubila. Rozhodčí: Příhoda – Handlíř, Hájek. ŽK: Hurka, Milutinovič, Latka – Rossi. ČK: 87. Paprčiak. Diváci: 5287. Slavia: Čontofalský - Dostál, Latka, Hubáček, Hloušek - Nitrianský, Jarolím, Milutinović (71. Koreš), Trubila - Hurka (90. Vlček) – Pospěch (83. Paprčiak). Trenér Michal Petrouš. SK Sigma: Zlámal – Koutný, Kučera (59. Janotka), Škerle, Vepřek – Navrátil (72. Schulmeister), Rossi, Hořava – Petr, Heinz, Varadi (59. Přikryl). Trenér Zdeněk Psotka. Střely na: 5:7 Střely vedle: 3:4 Rohy: 6:5 Ofsajdy: 1:5

Sigma se fotila před novou sezonouSigma se fotila před novou sezonou
| 25.07.2017
Shrnutí přípravy SK Sigma OlomoucShrnutí přípravy SK Sigma Olomouc
| 24.07.2017
Byl to pro nás poučné utkání, řekl trenér JílekByl to pro nás poučné utkání, řekl trenér Jílek