Sigma v generálce remizovala s Herthou

23.07.2011 / A tým

V posledním utkání na rakouském herním soustředění měl tým SK Sigma Olomouc za soupeře Herthu Berlín. Zápas byl pro Modrou lavinu generálkou na novou sezonu. Duel s klubem, za který hraje Roman Hubník, skončil nerozhodně, Sigma dvakrát vedla, ale soupeři se podařilo vždy srovnat. Hubník se na hřišti v akci neobjevil. Sigma se do zápasu rozjížděla rozvážněji, takže v úvodu měli hosté mírnou převahu. Postupem času se Hanáci začali rozehrávat a dostávat se do vyložených šancí. Kučera v dobré pozici hlavou po přímém kopu nezakončil dostatečně razantně, Varadi střílel nad. Zlobila i Hertha, jednou Drobiszovi pomohla tyčka a jednou břevno. To trefil i Rossi. Ve 28. minutě získal Sigma presinkem míč a Jakub Petr poslal do šestnáctky Adama Varadiho. Ten prostřelil brankáře a bylo to 1:0. Sedm minut před přestávkou Hertha srovnal po gólu Frienda hlavou. Ve druhém poločase měla pro změnu hned od začátku převahu Sigma. Hrál se rychlý kombinační a dost důrazný fotbal. V 65. minutě vypustil Rossi z dobrých třiceti metrů střelu s plochou dráhou letu a málem přerazil břevno. O dvě minuty později byl v šestnáctce faulován Navrátil, nařízenou penaltu proměnil Rossi. Zápas se chýlil ke konci a vypadlo to na výhru Sigmy. Minutu před konce Berlíňané, zřejmě z ofsajdu, srovnali. „Bylo to velmi dobré utkání, nastoupili jsme proti silnému kvalitnímu soupeři. Herní projev už byl zase o něco blíž našim představám,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka. Konečná remíza ho trošku mrzela. „Sice v přípravě o výsledek tolik nejde, ale gólu inkasovaného v poslední minutě je škoda. Přece jen porazit takové soupeře má nějakou cenu,“ podotkl. SK Sigma Olomouc – Hertha Berlín 2:2 (1:1) Branky: 28. Varadi, 67. (pen.) Rossi – 38. Friend, 89. Lasogga. SK Sigma: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Hořava (89. Nepožitek), Rossi, Navrátil (70. Bajer) – Schulmeister (77. Jerome), Petr (82. Vavřík), Varadi (89. Heinz). Trenér Zdeněk Psotka. Hertha: Burchert - Janker, Franz, Neumann (71. Niemeyer), Ronny - Perdedaj, Lusti - Morales, Raffael (46. Ebert), Torun (46. Lasogga) – Friend.