Sigma v Jablonci prohrála 0:2

18.11.2011 / A tým

V páteční předehrávce čtrnáctého kola Gambrinus ligy se střetla Sigma Olomouc s Jabloncem. Po dvou brankách Davida Lafaty Sigma na severu čech prohrála 2:0 a na Hanou se vrací bez bodů. Trenér Zdeněk Psotka značně obměnil základní jedenáctku. Nemohl počítat s vykartovaným Markem Heinzem ani se zraněným Danielem Rossim. Na pozici brazilského záložníka se posunul univerzál Radim Kučera. V obrané čtveřici dostal příležitost na pravém kraji Tomáš Přikryl, jenž na tomto postu dohrával utkání se Spartou. Jakub Petr se posunul z útoku do záložní trojice. O branky se měl starat nově složený útok Vavřík - Klesnil - Navrátil. Petr Vavřík a Zdeněk Klesnil si svými výkony ve třetiligové juniorce vysloužili důvěru trenéra Psotky a nastoupili v základní sestavě. Oba dali na podzim v juniorce pět branek. Zatímco Klesnilovi na to stačilo sedm utkání, Vavřík jich odehrál rovnou desítku. Klesnil si navíc připsal i dvě branky v dresu divizního Šumperku, který je farmou olomoucké Sigmy. OpenWine První poločas se odehrál ve slušném tempu. Již ve třetí minutě po centru Michala Vepřeka se dostal k míči Zdeněk Klesnil, hlavičkoval ale příliš slabě. V osmnácté minutě měl další šanci po Navrátilově přiťuknutí Jakub Petr, jemuž se povedlo obstřelit i brankáře Špita. Radost jemu i všem olomouckým fanouškům zkazil ale obránce Beneš, jenž míč z brankové čáry odkopl. V pětadvacáté minutě se parádním reflexivním zákrokem blýskl brankář Sigmy Zdeněk Zlámal. Piták pálil třikrát uvnitř pokutového území na branku Sigmy, brankář Zlámal i olomoučtí obránci jablonecký nápor ustáli. V sedmatřicáté minutě opět čaroval brankář Zdeněk Zlámal, když vyrazil hlavičku Davida Lafaty z bezprostřední blízkosti. Dalším výborným zákrokem se prezentoval Zdeněk Zlámal ve čtyřicáté minutě, kdy vychytal nájezd Pitáka. Druhý poločas Sigma začala dvěma pokusy Honzy Navrátila. V obou případech mířil míč do branky, ale střelám scházela dostatečná razance. Ve třiapadesáté minutě pálil levačkou z voleje Karel Piták, brankář Zdeněk Zlámal reflexivně vyrazil tvrdou střelu do zámezí. Ve čtyřiapadesáté minutě Sigma poprvé inkasovala. Po přesném centru z pravé strany hlavičkoval zblízka Lafata a Zdeněk Zlámal již neměl šanci zasáhnout. V jedenašedesáté minutě hlavičkoval Radim Kučera po standardní situaci Vepřeka, ale jeho pokus branku Špita neohrozil. Jablonec přidal druhou branku v sedmdesáté minutě. Po rohovém kopu zasáhl míč rukou Zdeněk Klesnil a sudí Příhoda nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil David Lafata a bombou do středu branky zvýšil vedení severočechů. Sigma se snažila alespoň korigovat stav. V šestasedmdesáté minutě pálil ze dvaceti metrů těsně vedle pravé tyče Špitovy branky Jakub Petr. V závěrečných minutách zlobil jabloneckou defezivu zejména Adam Varadi. V šestaosmdesáté minutě měl po přihrávce Jakuba Petra na kopačce čistou gólovou příležitost, ale trestuhodně minul. O minutu později opět Varadi pálil po zemi, ale míč skončil jen těsně vedle tyče jablonecké branky.
FK Baumit Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0) Branky: 54. Lafata, 69. Lafata (pen.). Rozhodčí: Příhoda - Košec, Jiřík. ŽK: Kopic, Kovařík - Janotka, Navrátil. Diváci: 1950. Jablonec:: Špit – Eliáš, Pavlík "C", Beneš, Novák – Kopic (75. Vošahlík), Loučka, Jarolím, Piták (89. Vaněk), Kovařík – Lafata (80. Třešňák). Trenér František Komňacký. Sigma: Zlámal – Přikryl, Koutný, Škerle, Vepřek – Kučera "C", Hořava, Petr – Vavřík (42. Janotka), Klesnil (83. Schulmeister), Navrátil (72. Varadi). Trenér Zdeněk Psotka. Střely na: 7:4 Střely vedle: 6:7 Rohy: 6:2 Fauly: 13:17 Ofsajdy: 4:1