Sigma v Liberci nehrála dobře

17.10.2005 / A tým

Fotbalisté Liberce se znovu vrátili na vítěznou cestu. V dnešní dohrávce 9. kola první ligy doma porazili Olomouc brankami Papouška a Hološka 2:0 a vyhoupli se v tabulce na první místo, které jim patří díky lepšímu skóre před Teplicemi. Příští pondělí se oba kluby utkají v přímém souboji o čelo ligy. Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0) S rozsáhlou marodkou se dnes Liberec vyrovnal lépe než hosté z Hané. Severočeši, kteří v minulém kole poprvé v letošním ročníku prohráli v Jablonci, postrádali kapitána Zápotočného, Šinglára, Hamouze a také útočníky Pospěcha s distancovaným Holendou. Sigmě zase chyběli dlouhodobí marodi Babnič, König, Glos, Gaucho a také Pečnik s Rojkou. V rozhárané první půli vsadili oba trenéři na hru s pěti záložníky a jediným hrotem a diváci sledovali hlavně urputnou partii. Z ní vysvitlo jen pár šancí, při nichž střelci dlouho tápali. V šesté minutě z hranice velkého vápna po zaváhání olomouckého stopera Hudce ukvapeně a nepřesně pálil Hološko, který v prvním poločase ještě nezvládl sólový únik ve 37. minutě. Sigma se dnes vedle rekonvalescenta Špiláčka už mohla spolehnout na režiséra hry Melinha, který vynechal kvůli svatbě minulý bezbrankový duel se Zlínem. Čerstvý ženáč se připomněl hlavně deset minut před poločasem, kdy jeho dělovka prosvištěla těsně vedle branky. Až krátce před poločasem udeřilo: Hodúr nejprve napálil spoluhráče Hološka, ale odražený míč poslal s pomocí tyče do branky Papoušek. Hosté se ve druhém poločase ještě ani nestačili rozkoukat a inkasovali další úder. Pudil odcentroval z levé strany a útočník Hološko v těžké pozici dokázal míč přesnou tečí usměrnit za záda překvapeného gólmana Lovásika. Olomoučtí přeskupili řady, kouč Uličný poslal na hřiště druhého klasického útočníka Jana Schulmeistra, ale přes kompaktní defenzivní blok domácího celku se ani jednou nepropracovali k vážnějšímu ohrožení liberecké branky. Slovan si tak i ve čtvrtém domácím zápase udržel stoprocentní bilanci. Branky: 45. Papoušek, 49. Hološko. Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Petřík. ŽK: Špiláček (Olomouc). Diváci: 4450. Liberec: Čech - Matula, Hochmeister, Košťál, Janů - Ančic (77. Dohnálek), Papoušek, Hodúr, Tuma (84. Blažek), Pudil - Hološko (88. Magasföldi). Trenér: Lavička. Olomouc: Lovásik - R. Hubník, Hudec, Kovář, Randa - Vyskočil (67. Vacek), Melinho, Rýdel (59. J. Schulmeister), Špiláček, Onofrej - M. Hubník (79. Horáček). Trenér: Uličný.