Sigma v Liberci vedla, nakonec nemá ani bod

22.03.2008 / A tým

Ve 22. kole Gambrinus ligy vyrazila olomoucká Sigma do Liberce s vědomím, že na stadionu pod Ještědem ještě v samostatné lize nevyhrála. Za slunečného, ale chladného počasí to však byli právě Hanáci, kteří drželi v první polovině utkání taktovku. Ve druhé však hanácká družina polevila a z Liberce si neodváží ani bod. FC Slovan Liberec – SK Sigma Olomouc 2 – 1 ( 1 – 1 ) Hostující Sigma vstoupila do utkání aktivněji a byla za to po zásluze odměněna. V první šanci utkání jen zahrozili Bajer s Hubníkem. Prvně jmenovaný si naběhl za obranu Slovanu a jeho střílený centr Hubník těsně minul. Hosté však zůstali před libereckou svatyní. Faul na Hudce potrestal precizním přímým kopem Bajer, 0 - 1. V 10. minutě mohlo být pro hosty lépe, ale Hořava svůj střelecký pokus vyslal nad Zlámalovu branku. Domácí zahrozili standardkou až po čtvrthodině hry. Obrana Sigmy míč odvrátila na roh. Slovan poskytl soupeři dostatek prostoru ve středu hrací plochu. Kdyby byla Sigma odvážnější, mohla si vybudovat dvougólový náskok. Místo toho však vlastní chybou nabídla bezradným domácím vyrovnání. Ve 34. minutě uklouzl ve vlastním pokutovém území Škerle a umožnil tak Keričovi volnou cestu k Drobiszově brance. Jeho střelu směřující mimo branku usměrnil nešťastný skluz Heidenreicha do vlastní sítě, 1 – 1. Těsně před přestávkou mohl poslat Hanáky znovu do vedení Hubník, jeho hlavička však směrovala jen do náruče libereckého gólmana. Úvodní minuty 2. poločasu byly ve znamení mírné převahy domácích. Nevýrazného Radzinevičiuse nahradil zkušený Nezmar a jeho přítomnost na hřišti byla cítit. Svou aktivitu však liberečtí přetavili jen ve standardní situace. K vážnějšímu ohrožení Drobisze nedošlo. Na druhé straně zahrozili střelecky Hořava a Kaščák. Oba neúspěšně. Poté se hra vyrovnala. Na šance diváci čekali marně. Až v 81. minutě si seběhl na precizní pas Rossiho za obranu Slovanu Janotka, ale sám před Zlámalem nedokázal míč dobře zpracovat. A tak udeřili domácí. V 85. minutě postupoval na branku Sigmy Dočkal, nevěděl co s míčem, vystřelil a Drobiszem vyražený míč doklepl do sítě zcela osamocený a na hranici ofsajdu stojící Nezmar, 2 – 1. Výhru si domácí již pohlídali. Hodnocení trenérů: Martin Pulpit: „Já si myslím, že Sigma dnes nebyla uspěšná proto, že zahrála dva rozdílné poločasy. Mimo gólu jsme nevyužili další šance, zejména Hubník měl dvě vyložené gólové šance. Měli jsme jít do vedení dva nula. Ve druhém poločase jsme byli méně aktivní, ale i tak jsme nepustili soupeře do vážnější šance. Rozhodla 85. minuta, kdy jsme nepokryli Nezmara.“ Ladislav Škorpil: „My předpokládali, že to bude těžší utkání než s Viktorkou Žižkov. Pochopitelně nikomu nepřidá, kdy dostane gól ve třetí minutě z trestného kopu. My se dostávali postupně do hry, pochopitelně srovnání skóre do přestávky nám hodně pomohlo. Ale do druhé půle jsme si museli uvědomit, že je to nesmírný boj. To znamená, že si nejdeme zahrát, ale především bojovat. Vyhrávat souboje ve středu hrací plochy a nenahánět soupeře až před pokutovým územím. Jsou to pro nás jedny z nejcennějších třech bodů.“ Záznam utkání minutu po minutě najdete v on line přenosu z utkání v sekci Výsledky. Branky: 34. vlastní Heidenreich, 85. Nezmar - 4. Bajer Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Gallo - Moudrý Delegát: Melichar Technický delegát: - Karty: 76. Bílek – 38. Hudec Diváci: 4.900 Sestava SK Sigma: Drobisz - Jindřišek, Škerle (K), Hudec, Heidenreich – Bajer (72. Štěpán), Kaščák, Rossi, Hořava (78. Janotka), Onofrej – Hubník (87. Schulmeister). Trenér: Martin Pulpit Nenastoupili: Randa, Šuškavčevič, Jurkič, Lovásik Sestava FC Slovan Liberec: Zlámal – Matula, Polák, Košťál, Janů – Dočkal, Bílek, Dort, Papoušek (44. Frejlach, 88. Gecov) – Radzinevičius (48. Nezmar), Kerič. Trenér: Ladislav Škorpil Nenastoupili: Liška, Smetana, Bejbl, Hauzr