Vstupenky a zájezdy na světový fotbal Vstupenky a zájezdy na světový fotbal

Sigma v Ondrášovka Cupu vyhrála 2:0

13.04.2011 / A tým

Po sérii nepřesvědčivých výsledků dokázali fotbalisté Sigmy Olomouc zabrat ve čtvrtfinále Ondrášovka Cupu a porazili Baumit Jablonec 2:0. Tento výsledek dává olomouckým vysoké naděje do odvety, která se hraje na půdě soupeře za 14 dní. Obě mužstva nastoupila v nejsilnějším možném složení. Do sestavy Sigmy se vrátil Jan Schulmeister, další útočník Jakub Petr byl po zranění připraven na lavičce náhradníků. Sigma byla od prvních minut lepším týmem. Lépe kombinovala a vypracovala si i nebezpečné šance. Tou největší byl v první půli trestný kop Janotky, který v osmadvacáté minutě poslal míč na Daniela Rossiho. Brazilský záložník zamířil hlavou jen do levé tyče jablonecké branky. Sigma byla nebezpečnější, ale Janotka po svém sólu ve čtyřiadvacáté minutě ani Šultes v závěru poločasu nedokázali překonat brankáře Valeše. V úvodu druhé půle Sigma prolomila střelecké trápení. Po levé straně hřiště utekl Pavel Šultes, vyměnil si míč s Vepřekem, který přesně nacentroval na hlavu Tomáše Hořavy. Olomoucký středopolař tak utnul sérii 4 zápasů bez vstřelené branky. Modrá ofenzivní lavina se rozjela naplno ve druhém poločase. Trenéru Psotkovi vyšlo střídání, když po hodině hry poslal na hřiště Jana Navrátila. Neuběhla ani minuta a mladý útočník se dostal do slibné příležitosti, jeho střelu ale zblokoval stoper Jablonce Petr Pavlík. O dvě minuty později pálil opět navrátil, brankář Valeš zaváhal, míč mu sice propadl, ale v brance neskončil. Olomoucký tlak vyvrcholil v šestašedesáté minutě. Po pravé straně hřiště unikal opět navrátil, přihrál před branku Šultesovi, který míč jen doťukl do prázdné branky. Další tutovku spálil Navrátil ve dvaasedmdesáté minutě, když sám před Valešem neproměnil. Sigma tlačila svého soupeře až do posledních minut, třetí brany se ale dvě tisícovky diváků nedočkaly.
SK Sigma Olomouc - FK Baumit Jablonec 2:0 (0:0) Branky: 51. Hořava (Vepřek), 66. Šultes (Navrátil) Rozhodčí: Kovařík - Gallo, Szarowski Diváci: 1810 Sestavy: SK Sigma: Drobisz - Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Šultes (85. Přikryl), Ordoš (89. Doležal), Schulmeister (60. Navrátil) FK Jablonec: Valeš - Eliáš, Drsek, Pavlík, Jablonský (85. Kocourek) - Piták (78. Třešňák), Loučka, Jarolím, Kovařík - Lafata, Vošáhlík (55. Vaněk)
Střely na branku: 6:3 Střely vedle: 4:1 Rohy: 4:5 Fauly: 16:19 Ofsajdy: 4:2

Zápasový program týmů SK Sigma na tento týdenZápasový program týmů SK Sigma na tento týden
| 20.02.2017
Sigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gólSigma prohrála i druhý zápas na soustředění o gól