Sigma v Opavě ztratila body

27.03.2002 / A tým

Sigma v Opavě ztratila body První zápas pod trenérem Bohumilem Páníkem fotbalistům SK Sigma Olomouc moc vesele nevyšel. V Opavě sice získali bod za remízu jedna jedna, ale spíše než zisk je to pro ně ztráta. Na půdě posledního týmu brankou. Opava - SK Sigma 1:1 (0:1) Úvod zápasu a vlastně i cely první poločas vypadal, jako by v týmu Sigmy po trenérské výměně nastalo obrození. Hosté byli jasně lepší a hned v prvních minutách se dostali do šancí. Ve 3. hlavičkoval po centru Vlčka Reiter, v 9. byl Vlček sám před vybíhajícím brankářem, ale již jej nestačil přehodit. V 18. minutě už se Hanáci mohli radovat. Kobylík, který ve středu pole nahradil zraněného Siegla, našel křižným pasem Urbánka. Tomu střela nesedla, ale Vlček stačil bez potíží uklidit balón do odkryté brány. Domácí se na půlku Sigmy prakticky nedostávali, ale Sigma jejich pasivitu pohříchu nedokázala více využít. Urbánkovo sólo skončilo včasným vyběhnutím brankáře, branku Vlčka ve 37. minutě rozhodčí neuznal pro odmávaný ofsajd. Jestli se první poločas hrál na těžkém terénu, tak ten druhý už byl jedna velká bahenní lázeň. Na opavsky stadionu se během pauzy i v průběhu druhé pětačtyřiceti minutovky sneslo několik sněhovych vánic, takže chvílemi nebylo skoro vidět. První minuty druhé půle to vypadalo, že Sigma nebude mít s domácími větší problém. Jenže pak opavští fans vypustili pár dýmovnic a tříminutová pauza Slezanům prospěla. V 55. minutě napřáhl Suchánek a brankář Vaniak se po jeho střele natahoval marně. To sestupující Opavu vyburcovalo k velkému nasazení, ale přesto si Sigma vytvořila tři šance na vítěznou branku. V 76. minutě Urbánek přehodil vybíhajícího gólmana, leč prázdnou bránu netrefil. Po dvou minutách hledal Urbánek centrem zleva Muchu na zadní tyčce, ale ke gólu chyběl jeden krok. V nastavení za dymovnice potom Reiterovu střelu brankář domácích s vypětím vyrazil před sebe a Rojka trefil pravou tyčku. Sigma tak ztratila na severu Moravy dva body, Opavě stačil k plichtě jediná rána mezi tyče. Branky: 55. Suchánek - 18. Vlček. Rozhodčí: Bejlek - Gulajev, Poledník. ŽK: Šlachta, Mikula - Špilár. Diváků: 2270. Opava: V. Baránek - Jašek (20. Mikula), Šlachta (46. Švejdík), Kutty, Harazim - Metelka, J. Baránek, Rozsypal, Gula (80. Černý) - Suchánek, Pospěch. Trenér Miroslav Mentel. Olomouc: Vaniak - Novosad, Špilár, Rozehnal, Kučera - Kováč, Krajčovič (84. Špiláček), Vlček (67. Mucha), Urbánek - Reiter, Kobylík (88. Rojka). Trenér Bohumil Páník. Olomoucký den, 25. března 200 2